Smršť hitů kapely Earth, Wind & Fire Experience rozbouří Lucernu v pondělí 4. listopadu

Šest cen Grammy, desítky miliónů prodaných nosičů, přes pět dekád na scéně, stále vyprodané koncerty v USA i Evropě – to všechno je legendární kytarista Al McKay. Společně se třináctičlennou kapelou Earth, Wind & Fire Experience dokáže již v pondělí 4. listopadu v pražské Lucerně, že funk je nesmrtelná hudba plná energie a radosti. Jen pár dní nás dělí od smršti hitů, jako September, Sing a Song, Best of My Love a řady dalších, které navždy ovlivnily americkou i světovou hudební scénu. „Tahle muzika prostě rovnou zaútočí na vaši duši. Okamžitě vás vtáhne, chcete tancovat, tleskat do rytmu a zpívat. Tenhle žánr na sebe zkrátka okamžitě strhne pozornost,” říká o funku, hudbě svého života, Al McKay a dodává: „Funk prostě máte v sobě, ať už to víte nebo ne. A dřív než si to stihnete uvědomit, už se kejvete do rytmu a pokyvujete hlavou.”

V Lucerně to předvede jedenasedmdesátiletý a stále čilý kytarista s třináctičlennou ekipou špičkových muzikantů. Jde o elitní sestavu amerických funkových, soulových a R’n’B hráčů, z nichž mnozí prošli jak předchozími sestavami Earth, Wind and Fire, tak například Tower of Power, kapelami Stevieho Wondera, Prince, Quincyho Jonese, Carlose Santany nebo Sergia Mendese. Naservírují našim fanouškům radostnou a pestrobarevnou záplavu tónů, chytlavých melodií, šlapajících groovů a tanečních rytmů, které zhmotní atmosféru kalifornské hippie, R’n’B a funkové éry. Atmosféru v sále nažhaví legenda českého funku a rapu, DJ a originální entertainer Michael Viktořík.

Koncert Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience se supportem Michaela Viktoříka se uskuteční ve Velkém sále pražské Lucerny 4. listopadu 2019, předprodej vstupenek v síti GoOut.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...