SOČR s Adamem Plachetkou na strhující vlně muzikálů

Superstar v podání vynikajícího Adama Plachetky slibují úchvatné hudební zážitky. Dopřejte si je v pátek 22. dubna ve Foru Karlín. V atraktivním programu diriguje rozhlasové symfoniky Robert Jindra.

Výlety do oblasti hudební zábavy patří k příjemným záležitostem, které vítá i klasické koncertní publikum, pokud ovšem… Pokud se interpretace ujmou opravdoví „profíci“, hudebníci s rozhledem, citem a vkusem, sólisté, kteří vedle pěveckých a hlasových kvalit, působivě klenuté kantilény dokážou obsáhnout i lehkost, hereckou jiskru, zábavnost, celkový styl přiléhající právě k žánru hudebního divadla.

Vždyť muzikály spojují prvky revue, operety, taneční hudby a jazzu. Jejich hudbu ovlivnil a ovlivňuje jazz, rock, moderní pop music (a ano, také klasika). Tohle všechno je třeba cítit, vstřebat – a také předat. Dokáže to SOČR, velmi přesvědčivě to dokáže také Adam Plachetka, což dokázal na pódiích i nahrávkách. Když v roce 2017 vydal CD s názvem Impossible Dream, na kterém si za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a dirigenta Tomáše Netopila zazpíval největší broadwayské hity 50. a 60. let, snadno přesvědčil i velmi skeptické posluchače, že má k  žánru muzikálu stylově i svým přirozeným naturelem opravdu blízko.

A tak se na pomyslnou Broadway znovu vrátíme.  Dirigentem bude tentokrát Robert Jindra a návštěvníci se mohou těšit na další písně tvůrců, působících ve světě hudebního divadla od 20. let 20. století až do současnosti. Večer skvostných muzikálových melodií v podání prvotřídního basbarytonisty, sólisty Vídeňské státní opery Adama Plachetky, bude jistě strhujícím zážitkem pro všechny milovníky kvalitní hudby.

Program koncertu Na Broadway s Adamem Plachetkou II 

Písně z muzikálů Music Man | The Sound of Music | Singin´ in the Rain |
My Fair Lady | The King and I | Grease | Les Misérables | Beauty and the Beast |

Jesus Christ Superstar | Miss Saigon | Tanz der Vampire | Jekyll and Hyde | Spamalot

Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Robert Jindra – dirigent 
Adam Plachetka – basbaryton

FORUM KARLÍN, pátek 22.dubna od 19.30 hod.
Vstupenky na koncert můžete zakoupit na www.socr.rozhlas.cz

Adam Plachetka, basbaryton
Rodák z Prahy absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Luďka Löbla a HAMU. Roku 2005 debutoval v Národním divadle v Praze. V následujících letech zde nastudoval postavy jako Don Giovanni, Figaro, Nardo (La finta giardiniera), Argante (Rinaldo), Guglielmo (Cosí fan tutte), Přemysl (Libuše) a Vladislav (Dalibor). Od září 2010 je stálým členem ansámblu Vídeňské státní opery.

Od debutu v roli Schaunarda (La bohème) se zde objevil mimo jiné jako Melisso (Alcina), Don Giovanni, Dulcamara (L’elisir d’amore), Figaro, Guglielmo, Publio (La clemenza di Tito), Mustafá (L`Italiana in Algeri), Alidoro (La Cenerentola), Conte Almaviva (Le nozze di Figaro), Dottor Malatesta (Don Pasquale), Paolo Albiani (Simon Boccanegra) nebo Riccardo Forth (I Puritani).

Foto: Vojtěch Brtnický

You may also like...