Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 vyvrcholí v on-line přenosu 3. listopadu

V živém vysílání na LinkedIn a dalších sítích budou medailisté diskutovat na téma „Rozšiřování dovedností (upskilling) zaměstnanců nejen pro dobu covidovou“.

Ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku letos zažilo mimořádný ročník. Po odložení tradičních akcí v regionech a celostátního finále z května a června na podzim zvládli organizátoři z Klubu zaměstnavatelů ještě čtyři regionální vyhlášení s osobní účastí hostů s povinnými rouškami a s doprovodným programem v podobě prezentací HR projektů. Závěrečná tři regionální vyhlášení už přešla do on-line režimu, což nyní čeká také celostátní finále. Generálním partnerem je i pro letošní rok společnost Sodexo Benefity.

Přes několik změn vynucených vládními omezeními kvůli nemoci covid-19 se podaří aspoň z části zachovat i plánovaný doprovodný program. Ten se bude věnovat rozšiřování dovedností (upskilling) zaměstnanců. Do diskuze se tak 3. listopadu od 14 hodin zapojí v živém vysílání zástupci letošních medailistů: České dráhy, ČEZ, ČEZ Distribuce, GSK, Hyundai Motor Manufacturing Czech, Letiště Praha, Sazka, Shell, Škoda Auto a Vodafone. Jejich rozpravu povede Peter Chrenko, odborník na lidské zdroje a na upskilling, který působil mimo jiné jako partner poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers.

Úspěšnost firem se obvykle měří podle dosažených ekonomických výsledků. Dnes má ale více než kdy jindy smysl hodnotit je i podle jejich přístupu k zaměstnancům. Často jsou tím nejcennějším, co firmy mají. A tím, jak se k nim chovají, ovlivňují nejen svou firemní kulturu, ale také podnikatelské prostředí a vztahy k zákazníkům. To je také důvod, proč chceme oceňovat ty nejlepší zaměstnavatele a proč naše jméno již několik let spojujeme s hodnocením Zaměstnavatele roku,“ říká Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity.

Ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku se bude letos jako již tradičně udělovat ve třech kategoriích dle počtu zaměstnanců – do 500, do 5 000 a nad 5 000 zaměstnanců, a kromě celostátních výsledků budou ve stejných kategoriích uděleny také tituly Sodexo Zaměstnavatel regionu ve všech krajích. „Poprvé v historii bude vyhlášena také cena pro nejlépe hodnocenou firmu či organizaci očima samotných zaměstnanců, kterou jsme připravili ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem „Férový zaměstnavatel 2020“. Tato cena bude udělena v kategoriích do 100, do 500 a nad 500 zaměstnanců,“ říká Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže.

Doprovodná kategorie Cena personalistů za nejlepší HR projekt už také zná pět finalistů, kteří se letos o vítězství utkají na dálku v průběhu listopadu v samostatných on-line prezentacích na síti LinkedIn. Jsou jimi Budějovický Budvar, IFE-CR, Škoda Auto, Vitesco Technologies a ŽĎAS.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...