Soubor CIRK LA PUTYKA zve na Filmy Naživo, prvním bude Kaleidoscope

Živé emoce, živé kreace. Teď a tady. Pouze jednou. Blíží se první a neopakovatelná příležitost zažít Film Naživo. Film Naživo je unikátním divadelně filmovým letním projektem, kdy bude pět představení zasazeno do netradičních exteriérů, natáčeno v jediném živoucím záběru a vysíláno do kin po celé České republice. A právě první z těchto představení proběhne už 18. července a bude jím KALEIDOSCOPE v podání divadelního souboru CIRK LA PUTYKA.

Diváci díky tomu budou mít možnost představení tohoto vynikajícího souboru sledovat v kinech v přímém přenosu, ve stejné chvíli kdy jej herci hrají a kamera snímá. Čekají na ně šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag vystřídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy pak budou kontrastovat s letní party pod širým nebem. Tradiční se potká s moderním, ostřílení putykáři se smísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskne podobně jako barevné střípky v krasohledu.

Co v kině díky živému přenosu bude možné zažít, popisuje režisér představení Cirku La Putyka Maksim Komaro jednoduše: „Jak název KALEIDOSCOPE napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“

Režisér filmu naživo a principál Cirku La Putyka Rostislav Novák tomu dodává: „Inscenace Kaleidoscope vznikala během koronavirové pandemie, tvůrčí proces jsme proto museli přizpůsobit platným omezením. Na většině zkoušek byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér přítomen jen díky internetu, kamerám a monitorům“.

A jaká výzva v podobě nezvyklého prostředí čeká na herce i tvůrce Cirku La Putyka přibližuje producent a tvůrce konceptu Viktor Tauš: “Pro Film Naživo budeme KALEIDOSCOPE inscenovat za západu sluce v otevřené krajině. Nekonečná pláň ve své čistotě propojí novocirkusové představení s historickým archetypem kočovných kejklířů. Veškerá pozornost zde bude směřovat ke znovu a stále se probouzející radosti z cirkusového řemesla. V případě, že v čase představení přijdou bouřky, vezmeme diváky do zákulisí Cirku La Putyka a film natočíme tam, kde vznikl. V proskleném sále, ve kterém vzdor dešti za prosklenými zdmi, ožije barevný svět cirkusu”

Průběžně aktualizovaný přehled kin, kde bude možné představení navštívit, najdete na odkazu: cinemart.cz/filmy/cirk-la-putyka-kaleidoscope-film-nazivo/

Přehled programu všech Filmů Naživo

  1. 7. 2020 Cirk La Putyka: Kaleidoscope
  2. 7. 2020 Losers Cirque Company: Vzduchem
  3. 8. 2020 Heaven’s Gate: Amerikánka
  4. 8. 2020 Vosto5: Pérák
  5. 9. 2020 Divadlo Na zábradlí: Tajný agent

www.filmnazivo.cz

Film Naživo: Koncept, producent: Viktor Tauš, režie: Rostislav Novák, Matyáš Ramba, Viktor Tauš, Jiří Havelka, David Jařab, kamera: Martin Douba, Zvuk: Rudolf Smetana, Výkonná producentka: Eva Jindráková, Produkce: Aneta Novotná Wojtylová, Bára Kamarytová, PR: Johana Turner, Producent: Heaven’s Gate, Koproducenti: Cirk La Putyka, Losers Cirque Company, Divadlo Na zábradlí, Vosto5.
Distributor: Cinemart a.s.

Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

You may also like...