Soutěž líčení Make-up Master Cup 2019

V sobotu 4. května 2019 od 10.00 hodin proběhla ve Velkém sále Kaiserštejnského paláce v Praze soutěž líčení Make-up Master Cup 2019. Soutěž pořádala Unie kosmetiček.

Inspirací pro soutěž líčení Make-up Master Cup 2019 se stala světoznámá malířka Frida Kahlo. Zájem Kahlo o tradiční kultury, stejně jako hrdost, s níž se hlásila jako míšenka k mexické identitě, naznačuje například její inspirace pestrobarevným oblečením žen etnika Zapotéků z Tehuantepecké šíje nebo obliba předkolumbovských šperků. Výrazné líčení nebo lakování nehtů se podílely na cíleně budovaném a signifikantním vzhledu. Za módní trend ve stylu etno vděčíme právě jí. Ačkoliv se Frida narodila už v roce 1907, stále patří mezi současné fashion ikony. Umělkyně, která nejčastěji portrétovala sama sebe, byla zkrátka vizionářkou.

Pokud jste neviděli film Frida z roku 2002 se Salmou Hayek v hlavní roli, měli byste to rychle napravit. Nejen že se můžete blíž seznámit s jednou z nejzajímavějších žen moderního umění, ale také obdivovat nádherné kostýmy a inspirovat se tak pro tuto soutěž líčení.

Frida Kahlo totiž prostřednictvím oblečení vyjadřovala svůj talent. Milovala obrovské šperky, barevné kuličky zvané pom-pom, květy ve vlasech a folklorní výšivky, kterými se inspirovala u indiánského kmene Aztéků. Styl Fridy byl natolik výstřední i progresivní zároveň, že je pořád aktuální.

Kdyby Frida Kahlo žila v naší době, byla by pravděpodobně královnou selfie, protože malovala převážně své autoportréty, do kterých se stejně jako do oblečení snažila vtělit své strachy, smutky, obavy, ale i vášeň nebo nadšení.

Make-up Master Cup 2019 a první tři místa v soutěži Unie kosmetiček na téma „El arte de Frida Kahlo

1.misto Světlana Svetlana Benedíková, modelka Adéla Štroffeková
2.misto Nikol Mrnuštíková, modelka Theresii Bagárová
3.misto Make-up by Tina Balogová, modelka Diana Lenická

Sedm soutěžích postupuje na Mistrovství v make-upu ČR, které se uskuteční 27. 9. 2019 na hlavním pódiu v rámci jedinečného spojení veletrhů Interbeauty Prague a World of Beauty & Spa v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Make-up Master Cup 2019 je vstupem na Mezinárodní mistrovství do Düsseldorfu.

Foto: Petr Sankot