Společnost ALBIXON vstupuje na trh s fotovoltaikou, chce se stát významným hráčem na trhu

Přední český výrobce bazénů, bazénových zastřešení, bioklimatických pergol a dalšího příslušenství pro venkovní domov ALBIXON vstupuje do odvětví obnovitelné energie. Společnost, která své výrobky vyváží do 70 zemí světa, se spojila s úspěšnou firmou AR Solar a vznikla firma ALBIXON SOLAR. ALBIXON SOLAR má ambici stát se významným hráčem na poli dodávek a instalace střešních fotovoltaických elektráren.

Pro ALBIXON je rozšíření portfolia o střešní fotovoltaiku logickým krokem. Na řešení pro venkovní domov se specializuje dlouhodobě a jeho zákazníci z řad majitelů rodinných domů se v poslední době stále častěji zajímají o možnosti vlastní výroby energie. „Střešní solární elektrárna představuje pro našeho typického zákazníka hned několik výhod najednou. Jde o investici, která zvýší hodnotu jeho nemovitosti, sníží náklady na elektřinu odebíranou ze sítě a posílí také energetickou bezpečnost i nezávislost domácnosti. Kromě toho se nabízí i budoucí synergie s našimi dalšími produkty, kterou se chystáme podpořit společným vývojem. Přebytky ve výrobě ze solárních panelů lze využít například na provoz bazénu a pro ohřev vody v něm,“ říká Zdeněk Vosolsobě, generální ředitel společnosti ALBIXON.

Fotovoltaická řešení bude ALBIXON nabízet pod hlavičkou společnosti ALBIXON SOLAR. Ta vznikla převzetím většinového podílu ve společnosti AR Solar, jejíž zakladatel Adam Rajmont na českém trhu s fotovoltaickými panely úspěšně působí již od roku 2016. Doménou AR Solar je poskytování komplexních služeb v oblasti solární energetiky pro domácí i komerční objekty. Za dobu svého působení se stal Adam Rajmont významnou osobností v oboru a jeho firma stabilním a spolehlivým dodavatelem. „Partnerství se společností ALBIXON, jejíž výrobky denně používají statisíce lidí v Česku i ve světě, pro nás představuje skvělou příležitost, jak oslovit nové zákazníky a podpořit náš další růst. Společně máme potenciál stát se předním hráčem ve střešních fotovoltaických instalacích na českém trhu, který bude dodávat služby v nejvyšším možném standardu,“ uvádí Adam Rajmont, zakladatel společnosti AR Solar.

Zákazníky si chce ALBIXON SOLAR získat především vysokou kvalitou svých solárních řešení včetně údržby
a servisu, spolehlivostí a také jistotou dodávek, které se od řady jiných dodavatelů na trhu nyní lidem nedostává. „Solární panely jsou dnes v podobné situaci, jako byly bazény před 30 lety – zažívají překotný růst zájmu a rychlý vývoj technologie. Vnímáme, že toto období přináší na trh také problémy v podobě posunů termínů realizací či nedostatečné kvality, což vede k nespokojenosti zákazníků. Stejně jako tomu je doposud u bazénů, chceme i teď v oblasti obnovitelných zdrojů zákazníkům přinášet nejen špičkové technologie, vysoké standardy a spolehlivost v termínech dodání, ale také jistotu toho, že se zákazník za pár let bude mít kam obrátit. ALBIXON tu zkrátka bude dál. Věříme, že se značka ALBIXON SOLAR na českém trhu stane brzy synonymem atraktivních a vyhledávaných fotovoltaických řešení tak, jako se nám to se značkou ALBIXON podařilo u bazénů, zastřešení, bioklimatických pergol a dalšího příslušenství pro venkovní domov,“ říká generální ředitel společnosti ALBIXON Zdeněk Vosolsobě s tím, že nová produktová kategorie podpoří další růst skupiny, která loni při obratu 1,6 miliardy korun dosáhla zisku EBITDA na úrovni 200 milionů Kč.

You may also like...