Společnost CAR4WAY letos nakoupí 1600 nových vozů od Louda Auto

Objednávku 1600 nových automobilů, tedy 1450 vozů značky ŠKODA a 150 vozů značky Volkswagen, dnes oznámila největší tuzemská carsharingová společnost CAR4WAY.

„Vozy budou dodány v průběhu tohoto roku od dealerství Louda Auto a nahradí stávající sdílená vozidla v ulicích Prahy a Brna,“ komentoval  jeden z největších fleetových obchodů na českém trhu Pavel Louda, majitel společnosti CAR4WAY. Celkový počet sdílených aut v ulicích tak vzroste z 1200 na 1600.

Konkrétně se bude jednat o 500 vozů Škoda Fabia, 450 vozů Škoda Scala, 400 vozů Škoda Karoq, 100 vozů Škoda Octavia a 150 vozů Volkswagen Caddy.

CAR4WAY provozuje nejmladší vozový park na trhu“ dodal Pavel Louda a připomněl, že všechny vozy CAR4WAY navíc splňují nejvyšší ekologickou normu Euro 6. Carsharing tak přispívá ke zlepšení životního prostředí ve městě. Jedno sdílené auto navíc dokáže u ulicích nahradit v průměru 8 až 10 soukromých aut.

V roce 2021 jsme zaznamenali meziroční nárůst uživatelů sdílených vozů  82 procent, růst tržeb o 97 procent“, připomněl Pavel Louda. 

„Zájem o sdílená auta roste i v okolních zemích, třeba v Německu jejich počet vloni meziročně vzrostl z 26 tisíc na 30 tisíc,“ dodal Roman Filip, předseda Asociace českého carsharingu.


Hlavní přínosy carsharingu
:

  1. Vozy jsou pro mě připraveny non-stop po celé Praze v docházkové vzdálenosti.
  2. Mohu vůz odstavit nebo vyzvednout i v modrých zónách vyhrazeného parkování.
  3. Pohonné hmoty i pojištění jsou v ceně půjčovného.
  4. Široká nabídka sdílených vozů nahrazuje potřebu druhého vozu do rodiny.
  5. S vyhledáním a odemčením nejbližšího volného vozu mi pomůže přehledná aplikace v mobilu.

Společnost CAR4WAY je největší carsharingová společnost s novými vozy v České republice. Je součástí LOUDA holdingu, ryze české společnosti, která je největším prodejcem vozů ŠKODA a HYUNDAI v ČR a velkým prodejcem vozů dalších 9 značek. 

You may also like...