Společnost CBRE věnuje 300 000 Kč na zlepšení kvality prostředí domovů pro seniory

Realitně poradenská společnost CBRE podpoří ve spolupráci s nadací Krása pomoci kvalitu prostředí v domovech pro seniory. V rámci nově vypsaného grantu, do kterého se až do 22. července mohou přihlásit neziskové organizace z celé ČR, rozdělí 300 tisíc Kč mezi 1 až 3 vybrané projekty zaměřené na stavební úpravy či částečné rekonstrukce v domovech pro seniory. Odborníci se shodují, že prostředí budov ovlivňuje nejen naši psychiku, ale má také významné dopady na náš celkový zdravotní stav. Smysl nového grantu je proto jasný: prostřednictvím efektivních úprav zlepšit životní podmínky seniorů a zvýšit kvalitu jejich života.

„Přes dvacet let se věnujeme odbornému poradenství v oblasti komerčních nemovitostí. Mimo jiné se zabýváme kvalitou prostor, v nichž pracujeme, nakupujeme a trávíme volný čas. Společně s našimi klienty tak vytváříme příjemná místa pro práci i pro život. Nyní jsme se rozhodli povznést naše zkušenosti na další úroveň a přetavit je v cílenou podporu pro neziskový sektor. Věřím, že vybraným domovům pro seniory pomohou nejen finanční prostředky z našeho grantu, ale také naše know-how a osobní zapojení. Na shromáždění celkové částky ve výši 300 tisíc korun se v době nejpřísnějších vládních opatření v boji proti koronaviru podíleli také naši zaměstnanci. Naše podpora cílí právě na pomoc seniorům, jako jedné z nejohroženějších skupin našich obyvatel,“ komentuje Clare Sheils, generální ředitelka CBRE.

„Děkujeme společnosti CBRE a jejím zaměstnancům, že se rozhodli podpořit v této turbulentní době právě seniory. Věříme, že naše společná práce bude mít velký dopad na životy mnoha seniorů a moc se na spolupráci těšíme,“ říká Taťána G. Brzobohatá, zakladatelka nadace Krása pomoci.

Nadaci založila v roce 2008 česká topmodelka a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá, která je zároveň předsedkyní správní rady. Posláním nadace je nabízet seniorům a jejich blízkým informace, kontakty a psychickou i hmotnou oporu, a dále podporovat prověřené neziskové organizace, které pomáhají seniorům. Zároveň pracuje na tom, aby společnost vnímala seniory s respektem. Za tím účelem se její zástupci pravidelně účastní různých konferencí a svou práci několikrát prezentovali i na půdě OSN. Za dobu své činnosti rozdělila nadace mezi neziskové organizace pomáhající seniorům přes 31 milionů korun. Více informací je k dispozici na www.krasapomoci.cz.

You may also like...