Společnost CBRE zahájila správu kancelářského portfolia CA Immo v ČR

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realit, již dva roky úspěšně spravuje unikátní kancelářskou budovu Visionary v Praze 7 – Holešovicích s pronajímatelnou plochou o velikosti 22 805 m2. Nově získává i zbylé kancelářské portfolio společnosti CA Immo v České republice: kancelářský komplex Kavčí Hory Office Park (42 265 m2) v Praze 4 a pět administrativních budov v rámci administrativního komplexu River City Prague v Praze 8 (již dokončené stavby Danube House – 21 411 m2, Nile House – 18 956 m2 a Amazon Court – 23 273 m2 a také dvě rozestavěné budovy s plánovaným dokončením letos v létě: Mississippi House – 13 383 m2 a Missouri Park  – 6 125 m2). Celkem se jedná o téměř 150 000 m2 prémiových kanceláří s aktuální obsazeností již dokončených budov více než 90 %, přičemž mezi prestižní nájemce patří společnosti jako Equa bank, Spaces, Adastra, ICZ, Procter & Gamble nebo Rockaway Capital.

„Takováto obchodní příležitost se na kancelářském trhu objevuje zcela výjimečně, o to více nás těší, že nás společnost CA Immo pověřila správou celého portfolia. Pro klienta již dva roky spravujeme budovu Visionary v pražských Holešovicích, a proto věřím, že na základě dosavadních zkušeností a znalostí jednotlivých procesů klienta úspěšně integrujeme i další nemovitosti do portfolia CBRE. V následujících měsících se zaměříme zejména na zkvalitnění provozních služeb a péči o nájemníky. Velmi se nám líbí kombinace kancelářského a volnočasového konceptu River City, který nabízí potenciál k vytvoření komunity propojující pracovní a osobní aktivity zaměstnanců. Nové projekty Mississippi House a Missourri Park, které jsou vybaveny inteligentními technologiemi a certifikovány nejvyššími standardy, nás propojí s nájemci v záležitostech vnitřního prostředí, zdraví, bezpečnosti a pracovního komfortu. Očekáváme, že tato témata budou i nadále předmětem diskuzí na kancelářském trhu, komentuje Zuzana Klabalová, vedoucí oddělení správy nemovitostí v CBRE.

Všechny administrativní budovy z portfolia CA Immo jsou oceněny mezinárodní certifikací LEED nebo německým certifikačním systémem DGNB, které prokazují jejich šetrnost k životnímu prostředí. Řada z nich se dočkala uznání i v podobě různých ocenění – například v soutěži „Best of Realty-Nejlepší z realit“. Nové projekty Mississippi House a Missouri Park navíc získají WELL certifikaci a spolu s Visionary budou patřit mezi nejmodernější a nejšetrnějších budovy v zemi.

You may also like...