Astrologovo úterý 19.1.2021 – O mezích

Podle některých (neastrologických) ukazatelů bylo včerejší pondělí nejdepresivnějším dnem roku. Nemohu hodnotit, ale podle postavení planet na to včerejšek mohl aspirovat. Vrcholila kvadratura Jupiteru s Uranem a takový aspekt na náladě nepřidá 🙂. Naopak, prezentovala se přehlídka zmařených nadějí. Cítili jsme omezení a viděli, co vše nejde. Abychom ale nebyli depresivní, přišlo mnoho podnětů pro zlepšení života, dostavila se řada nápadů na to, co dělat. A tak jsme možná zjistili, že deprese vznikají z tlaků a ty se realizují především v prostoru mezi našima ušima. Vlastní neaktivitou se odkazujeme do situací, v nichž na sebe tlak cítíme. Pasivitu v nás vytvářejí obavy a podněcují strachy. O nich bude začátkem března praktický seminář.

Zatím si ale musíme vystačit sami. Luna v Beranu skutečně jde za svými cíli. Chce někde být, něčeho se účastnit a ještě lépe něco startovat, zahajovat a podněcovat. Loni celý rok jí v tom bránil Saturn a Jupiter v Kozorohu. Letos jako připomínka loňských kamenných zdí omezujících naše akce v Kozorohu ještě zůstává Slunce a zbývá Venuše. Je tak čas přemýšlet o hranicích, je doba k tomu, abychom si uvědomili, že nás konkrétní a hmatatelné věci dělí od toho, abychom se mohli spontánně projevovat. Ne, nejsou to společenská korononařízení, jak by to n a první pohled vypadalo. Jsme to my sami pokud žijeme hodně podle přestav a neumíme je měnit. Sami jsme na něco zvyklí a nejde nám posunout hranice. Dali jsme si mantinely, protože leccos nás pak přesvědčuje o správnosti jimi vymezené cesty, neumíme se ale měnit podle toho, jak si to vyžadují podmínky na vnější straně a naše potřeby na straně vlastní. Zkuste si všímat toho, jak reagujeme a hledejme tam, kde jsme nespokojeni, zdravější alternativy.

A nejnovější zprávy ze znamení Býka hlásí, že Mars se pomalu přibližuje do konjunkce s Uranem. Pomalu sbíráme síly k tomu, abychom uskutečnili nějaké z vlastních projektů a abychom se pokusili o větší změny v životě. Opravdu je toho celkem dost, co toužíme žít, zažívat a tak pomalu sbíráme odvahu a přesvědčení. Představy se brzo promítnou do hmoty a tahle malá revoluce ukáže, že to, co je dáno, ještě nemusí platit pokud tomu tak nechceme a nejsme o tom přesvědčeni.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...