Srpnové akce na Východní Moravě: Folklor, tradice i gastronomie

Mezinárodní hudební a folklorní festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech se koná ve dnech
20. – 22. srpna ve Valašských Kloboukách. Těšit se můžete na rock, pop, jazz, ale i folklor a dechové hudby. Připravena je show The People, moderní pojetí folklóru představí Cimbalband a nebude chybět ani ochutnávka vín. 

Letošní ročník Setkání muzikantů v Bílých Karpatech obohatí v sobotním programu také Gastrofestival.  Ochutnáte speciality české i mezinárodní kuchyně. Připravena je také soutěž Valašský frgál 2021. V sobotu 21. srpna od 12.00 do 20.00 hodin na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách. 

52. ročník mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti se ve dnech 20. – 22. srpna koná v Liptále. Program slavností se ponese v duchu původní pastýřské tradice starých Valachů po celém karpatském oblouku. Těšit se můžete na vystoupení folklorních souborů a cimbálových muzik, tradiční jarmark, hry a soutěže pro děti. 

Oblíbený hudební festival Šroubek – XV. ročník hudebního festivalu s bazilikou v zádech se koná v sobotu 21. srpna 2021 od 19.00 hodin před velehradskou bazilikou. Vystoupí hudební skupina skladatele Josefa Fojty a Emanuela Míška a Martina Trchová, která je držitelkou hudební ceny Anděl 2016. 

Smetanovy sady v Uherském Hradišti zaplní o víkendu 21. a 22. srpna milovníci gastronomie. Koná se zde Garden Food Festival Uherské Hradiště. Těšit se můžete na recepty šéfkuchaře Ondřeje Moliny, který procestoval svět a vařil v těch nejlepších restauracích až u protinožců. Připravena je také soutěž v otevírání ústřic, hudební vystoupení a atrakce pro děti.

V Kroměříži se ve dnech 20. a 21. srpna uskuteční tradiční Dožínky Zlínského kraje. Ve dvoudenním programu dožínek nebudou chybět hudební, taneční a divadelní vystoupení na Velkém náměstí v Kroměříži, výstava zemědělské techniky i tradiční dožínkový jarmark.

Sedm prázdninových dnů, devět divadelních představení a cirkusové šapitó v údolí Beskyd. 5. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku nabídne od 19. srpna návštěvníkům Velkých Karlovic atraktivní program. V předpremiéře uvede one woman show Anny Polívkové Proslov a v moravské premiéře hořkou komedii Vejšlap divadla Ungelt. 

Nenechte si ujít každý prázdninový pátek a sobotu ukázky kovářské práce v Malém muzeu kovářství v Holešově. V zámecké kovárně pracuje kovář a návštěvníkům přiblíží tradiční černé řemeslo v praxi. 

Hrad Malenovice připravuje na 22. srpna Dětskou prohlídku hradu. Začátek je v 9:00 hodin. Děti v doprovodu dospělých se dozví spoustu zajímavých věcí, zažijí hradní atmosféru a odnesou si malou vzpomínku na památku. Na prohlídky je nutné se předem objednat nejpozději do pátku do 12.00.

Další pozvánky na akce pořádané na Východní Moravě najdete na www.vychodni-morava.cz. Termíny akcí se v závislosti na aktuálních opatření a počasí mohou měnit, sledujte stránky pořadatelů.

You may also like...