Supraphon pořádá online festival hvězd klasické hudby Classics 4 Free

Užijte si radost z klasiky s hvězdami Supraphonu“, láká historicky nejvýznamnější tuzemské hudební vydavatelství na speciální nabídku pro příznivce vážné hudby a umění špičkových českých muzikantů, kteří získali mezinárodní renomé. Classics 4 Free odstartuje na portále Supraphonline.cz v pátek 1. května a potrvá až do 24. července 2020.

V průběhu dvanácti týdnů nabídne Supraphon zdarma ve formátu mp3 nebo FLAC postupně na Supraphonline.cz šest alb z diskografie souboru Pavel Haas Quartet, dirigenta Jakuba Hrůši, klavíristy Ivo Kahánka, mezzosopranistky Dagmar Peckové, hobojisty Viléma Veverky a souboru Belfiato Quintet. Každá z těchto hvězd klasiky představí v Classics 4 Free, vždy v rozmezí čtrnácti dnů, své nahrávky, a vedle jednoho alba zdarma bude možné si ostatní tituly zakoupit a stáhnout s 20 % slevou.  

Jsem rád, že mne Supraphon oslovil s tímto nápaditým projektem, a mohu tak v rámci něho alespoň zprostředkovaně pozdravit a potěšit posluchače klasiky svojí nahrávkou hobojových koncertů Vivaldiho, Bacha a Telemanna, které jsem nahrál se souborem Ensemble 18+ a s jedním z nejlepších hobojistů současnosti, Dominikem Wollenweberem – sólistou Berlínské filharmonie. Jako podstatné vnímám, že se stoprocentně jedná o hudbu, která dokáže potěšit a odvést myšlenky od marasmu spojeného s epidemií koronaviru,uvedl Vilém Veverka, který patří k evropské hobojové špičce. Přední česká mezzosopranistka Dagmar Pecková, která vystupovala na nejprestižnějších operních i koncertních scénách světa, poslala ze své domácí karantény vzkaz: „Jsem přesvědčena, že právě hudba může léčit a vytvářet pozitivní štít proti špatným zprávám, které se na nás teď valí ze všech domácích i světových médií. Hudba dokáže být lékem a přispět k optimističtější atmosféře. A i proto jsem ráda, že jsem součástí projektu Classics 4 Free, jenž posílá dárky všem, kteří hudbu milují a potřebují ji.                                                                                     

HVĚZDY CLASSICS 4 FREE NA SUPRAPHONLINE.CZ

  1. 5. – 14. 5. 2020 – Pavel Haas Quartet
  2. 5. – 28. 5. 2020 – Jakub Hrůša
  3. 5. – 11. 6. 2020 – Ivo Kahánek
  4. 6. – 25. 6. 2020 – Dagmar Pecková
  5. 6. – 9. 7. 2020 – Vilém Veverka
  6. 7. – 24. 7. 2020 – Belfiato Quintet

Projekt Classics 4 Free spolupracuje s radiem Classic Praha.

Classics 4 Free se všemi výhodami a albem ZDARMA odstartuje na portále Supraphonline.cz  již dnes 1. května:

https://www.supraphonline.cz/special/classics-4-free-2020-pavel-haas-quartet

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...