Astrologův sváteční pátek 1.máje – Merkur se setkává s Uranem

Luna ve Lvu se bude pohybovat v opozici s Marsem ve Vodnáři, bude i v sextilu s Venuší. Máj nám začíná drobným napětím a potyčkami všude tam, kde není doposud jasno, kde jsme si nevyříkali. Objevují se snahy zaplnit prázdný prostor a tak se můžeme střetávat s nepochopením a neporozuměním. Téma je jasné, moje právo, můj prostor, moje svoboda. Vzdušný Mars je v protikladu k ohnivé Luně. Na druhou stranu ani my nepodlehneme pokušení vymezovat se a vytyčovat vlastní zájmy. Do konfliktu se mohou dostávat i touhy a realita. Ale jak bylo řečeno, kde nejsou touhy, tam není ani utrpení. Tak si to srovnejme.

Merkur se setkává v Býku v konjunkci s Uranem. Podtrhuje to pocit výjimečnosti okamžiků. Pocit potřeby se spojit s vyššími cíli. Chuť se podílet na čemsi vyšším. Nutnost projevit a dát najevo to, čím žijeme, nad čím přemýšlíme. Duch se spojuje s hmotou (konjunkce probíhá v Býku!), jsme natěšeni, vnímáme vlastní potenciál, potřebujeme jej uplatnit. Ideální začátek pro nové intelektuální činnosti, dobrý čas pro důležitá setkání.

A ještě něco o Venuši. Ta zpomaluje, brzdí, za čtrnáct dní ji čeká otočka a pak retrográdní cesta zpět znamením Blíženců. Nyní, i proto, že je v kvadratuře s Neptunem v Rybách, se projevuje jako brzda. Mnoho procesů, které jsou nazrálé a slušně rozběhnuté, procesů tvůrčích, ale i vztahových, tvořivých, se zpomaluje. Je třeba počkat, až dozrají. Výsledek uvidíme v polovině května a nebo spatříme v poslední červencové dekádě.

Dneska vše poběží bystře a rychle, bude šance mnohé probrat a zařídit. Pokud jde o důležitější záležitosti, vyplatí se zpomalit, zklidnit a definovat si klidně znova, o co tu kráčí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...