SUV Peugeot 2008 získal ocenění „Auto Evropa 2021“

V soutěži „Auto Europa 2021“ v Itálii zvítězil nový Peugeot 2008.  Jedná se již o šestý vůz značky Peugeot, který tuto prestižní cenu získal – předcházela mu ocenění modelů 207 v roce 2007, 3008 v roce 2010, 208 v roce 2013, 2008 v roce 2014 a 308 v roce 2015.

Cena Auto Europa oceňuje automobil, který je předurčen k tomu, aby se v příštím roce stal jedním z nejprodávanějších vozů na italském trhu. Vybíralo se z patnácti uchazečů, z nichž každý musel splňovat příslušná kritéria – být vyráběn v Evropě v počtu nejméně deset tisíc kusů a zde také být prodáván. Cenu letos udělovali členové Svazu italských motoristických novinářů UIGA, ale také porota složená z osobností ovlivňujících veřejné mínění a porota složená ze zástupců veřejnosti. Na vítězství nového Peugeotu 2008 se všechny tyto poroty shodly.

Nový Peugeot i-Cockpit® 3D

Za úspěchem modelu 2008 stojí jeho průlomový design a technologická výbava na úrovni vyšších segmentů, jejímž nejvýraznějším prvkem je nový Peugeot i-Cockpit® 3D, díky němuž dostává zážitek z jízdy novou dimenzi. Peugeot i-Cockpit® se opírá o osvědčený základ a nabízí bezchybnou ergonomii i povzbuzení smyslů – kompaktní volant pro lepší ovladatelnost a příjemnější držení, velký dotykový HD displej na dosah ruky i očí a inovativní 3D vyvýšený přístrojový panel. Tato koncepce kabiny, kterou si zákazníci velmi oblíbili a nalezneme ji již ve více než 5 milionech vozů Peugeot po celém světě, se u nového SUV Peugeot 2008 objevuje v modernizované verzi.

Hologram na skle

Informace jsou umístěny v zorném poli řidiče a jsou promítány ve formě hologramu. Údaje jsou výrazné a dynamické. V závislosti na své důležitosti nebo aktuálnosti se zobrazují blíž k očím řidiče, čímž se zvýší jeho reaktivita přibližně o půl vteřiny. Peugeot i-Cockpit® 3D, který byl poprvé odhalen u vozu nový Peugeot 208, představuje skutečnou inovaci, první na světě v tomto segmentu. Zlepšuje jízdu v každém ohledu: účinnost, čitelnost a bezpečnost jsou na nejvyšší úrovni. Dotykový displej má u některých verzí výbavy úhlopříčku 10 palců a ovládá se pomocí ikon umístěných vedle přepínačů.

Zpracování materiálů je přesné a noblesní. Kromě zraku totiž musí potěšit i hmat. Na palubní desce byl použit měkčený plast a na mnoha místech v kabině sofistikované a příjemné materiály jako jsou Alcantara® nebo kůže Nappa®. Dveřní panely a prvky zabudované do palubní desky mají „karbonový“ vzhled.

Výkonné motory

Automobil je k dispozici se třemi typy motorů: benzínovým, naftovým a elektrickým, přičemž všechny přinášejí mimořádně stimulující pocity za volantem. Spalovací motory splňující nejnovější normy Euro 6 jsou vybavené posledními technologickými novinkami značky Peugeot. Všechny agregáty používají systém Stop & Start a filtr pevných částic. Pro ještě komfortnější jízdu mohou být některé z těchto motorů spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou (EAT8) poslední generace.

Lákavá cena

Na českém trhu začíná cena modelu Peugeot 2008 na 385.000 Kč. V této ceně je už vše důležité – tempomat, kožený volant, manuální klimatizace, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná přední i zadní okna a zrcátka a rádio se sedmipalcovým dotykovým displeyem. Obsahuje i tzv. Pack Safety se systémem pro čtení dopravních značek, aktivním systémem varování při opouštění vybraného jízdního pruhu, systémem sledování pozornosti řidiče a aktivní brzdění před překážkou využívající údajů z kamery a radaru.

Text a foto: Bohumil Brejžek

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...