Světový svátek hudby v Českých Budějovicích

České Budějovice ožijí hudbou! Různé hudební žánry, známé i méně známé písně a interpreti, venkovní prostory historického centra města a dlouho očekávaná zábava. Kulturní akce nazvaná „Světový svátek hudby“ přináší více než 25 kapel po dobu tří dnů.

Pořadatelé akce, Josef Korda spolu s Alliance Française (AF) Jižní Čechy, připravili na den letního slunovratu, 21. června 2021, hudební vystoupení v centru Českých Budějovic. Program však začíná již tento pátek 18. června a pokračovat bude v sobotu 19. června a následně v pondělí, kdy je organizován jako součást události, která se slaví po celém světě od roku 1982 pod názvem Fête de la Musique vždy 21. června. “Připravili jsme pět míst v centru města (Náměstí Přemysla Otakara II., Letní scéna Slavie, Sokolský ostrov – Coffee on the go, Piaristické náměstí – klášterní zahrada, IGY centrum), na kterých vystoupí zejména jihočeští muzikanti. Těšíme se na známé i nové tváře jihočeské hudební scény, které se nám přihlásily na výzvu k účasti. Zájem o vystoupení byl velký. Umělci vystupují bez nároku na honorář.“ dodává Josef Korda, který je spolu s Alliance Française Jižní Čechy pořadatelem akce. AF připravila na sobotu 19. 6. trh na Náměstí Přemysla Otakara II. “Přijďte ochutnat francouzské delikatesy a poslechnout si francouzské melodie“ zve na jedinečné spojení kulturního a gastronomického zážitku Arnaud Rivoire, ředitel AF Jižní Čechy. Níže přikládáme program se seznamem všech zúčastněných vystupujících. Na akci budou dodržena veškerá aktuální hygienická opatření.

Akce je podpořena Statutárním městem České Budějovice, Jihočeským krajem a Nadací život umělce. Uskutečnění akce je možné také díky sponzorům G4R s.r.o., Bohemia Stone Spedition s.r.o., A.K.U.P.I. CB spol. s r.o., PASS CB s.r.o. a Vypluj.cz z.s. Dalšími, kdo podporují tuto hudební akci jsou obchodní centrum IGY a kavárna Coffee on the go.

Aktuální informace o akci naleznou zájemci na:  www.alliancefrancaise.cz/jiznicechy/-Svatek-hudby 

You may also like...