Taneční centrum Praha zve na Absolventské představení 2021

Přijali jsme s nadšením a zároveň s mírnými obavami první dva termíny „živých“ představení pro diváky. Po dlouhých osmi měsících, a právě absolventské programy (umělecky nejvýznamnější akce roku), a navíc ve Stavovském divadle, kultovní scéně evropských divadel. Pouze po čtyřech týdnech praktické výuky a zkoušek jdeme na jeviště se studenty osmého ročníku, jejich mladšími kolegy z Baletu Praha Junior a Baby Baletu Praha. Protože loni jsme absolventské představení museli zrušit, slíbili jsme i dvěma loňským absolventům, nyní členům Pražského komorního baletu, že je pozveme letos. Musica Slovaca patří do kmenového repertoáru PKB.

Další kmenovou choreografií Baletu Praha Junior bude Painted Rainbow Attily Egerháziho a premiérově uvedeme (po mnoha odkladech) dvě díla našich kmenových tvůrců Vlasty Schneiderové a Terezy Hlouškové. Celovečerní formát představení doplníme ukázkami z repertoáru Baletu Praha Junior a Baby Baletu Praha, které se nám v tomto rekordním čase podařilo zrealizovat. Všichni účinkující i tvůrci, asistenti i pedagogové se už do divadla moc těší. Doufáme, že i naši čestní hosté, rodiče a stálí diváci.

Bude to zároveň poslední „absolvenťák“ nastudovaný ve starém sídle na Žvahově. V červenci se po dlouhých 16 letech stěhujeme do nového sídla: Domu tanečního umění Praha, exkluzívního brownfieldu, bývalého Branického pivovaru.

Vstupenky je možné zakoupit zde: https://www.narodni-divadlo.cz/cs/program

Ing. Antonín Schneider

You may also like...