Televize Prima uvádí nový pořad Z místa činu, kde rekonstruuje reálné případy a práci kriminalistů

Nový pořad televize Prima nechává nahlédnout diváky do pozadí vyšetřování. Jak postupují kriminalisté během řešení konkrétních případů, jak probíhají výslechy klíčových postav? Emoce, napětí i rozuzlení – to vše v jediném pořadu. Premiérové díly poběží každý všední den od 2. března v 15.25 na televizi Prima.

Práce kriminalistů je v jednotlivých dílech ukázána a vysvětlena na pravdivých příbězích tak, jak je lidé prožívají. K rekonstrukci událostí dochází prostřednictvím přesných výpovědí svědků, kteří postupně dávají dohromady detailní děj celé události. Během jednoho dílu diváci zhlédnou dva případy. Uvidí zločin očima svědků, rodiny i kriminalistů. Rozuzlení celého příběhu a rozsudek pak přichází na konci. V jednom díle se znovu otevírají dva případy, na kterých pracovali zkušení kriminalisté. Divák odhaluje zločin očima rodiny, svědků a kriminalistů. Má tak možnost sledovat, jak vyšetřování probíhá i jak kriminalisté přemýšlejí.

Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima, vysvětluje: Přesné rekonstrukce očima svědků jsou ve světě velmi populárním formátem, proto jsme se jej rozhodli nabídnout i českému divákovi. Doufáme, že jej zaujme stejně jako další z našich úspěšných pořadů, Policie v akci.“

Každý detail, maličkost či postřeh může vést k dopadení zločince. Proto je důležité všímat si maličkostí. Právě ty totiž mohou vést k rozuzlení komplikovaného případu, který se vleče již dlouhou dobu a jeho neuzavřenost trápí všechny zúčastněné.

Dramaturgyně pořadu Klára Balvínová dodává: „Divákům nabídneme jiný úhel pohledu na jednotlivé případy, jejich postupné řešení a odhalování dalších faktů přidávají na dynamičnosti pořadu. Práce se svědky je psychologickou činností, proto je dobré pracovat s nimi tak, aby si z inkriminovaných momentů vzpomněli na co nejvíc detailů. Věřím, že tento styl odkrývání pravdy diváky zaujme.“

Co vás čeká v tomto týdnu? Zde je malá ochutnávka těch nejzajímavějších případů…

Největší tajemství
Čtyři kamarádi od dětství, parta kluků z jednoho sídliště, si jako každý rok vyrazí na běžky. Večer ale nahlásí, že se jeden z nich nevrátil. Začíná vyšetřování, a zároveň pátrání po nezvěstném. Ten je nakonec nalezen zmlácený ve velmi vážném stavu. A policie ví, že pachatelem je právě jeden z dětské party. Jaké bude ale překvapení, když se zjistí, že toto není jediný hrůzný čin pachatele.

Rozlučka se svobodou
Jitka nemá štěstí na muže, a tak se rozhodne, že si pořádně užije na rozlučce se svobodou své kamarádky Petry. Rozlučka probíhá v kempu, holky popíjí, baví se a tančí. Jitka pokukuje po barmanovi, kterému se očividně také líbí, a domluví se, že za ní přijde na pokoj. Nevěsta už je unavená, a tak si jde lehnout. Jitka se ale pánské návštěvy nedočkala a probudila ji až Jitka, která přiběhla plačící, že byla znásilněna.

Nafta za miliony
Na benzinové pumpě dojde k záhadnému zmizení cisterny s naftou. Škoda je obrovská, a nikdo nic neviděl. Bezpečnostní kamery jsou kvůli poruše mimo provoz a pachatelem může být kdokoliv. Majitel benzinky, obsluha, řidič cisterny. Světlo do případu vnese až nález cisterny. Ta je zaparkovaná kousek od domu majitele pumpy. Kdo mu ale pomáhal a kdo celý plán na zbohatnutí vymyslel?

Granát
V okresní nemocnici v Českých Budějovicích došlo 5. února 1999 k incidentu, na který jeho účastníci jen tak nezapomenou. Do nemocnice vstoupil Karel Homolka se svým synem Petrem. Vyžadoval ošetření chlapce, protože měl pocit, že jeho bývalá žena, Jana Davídková, syna týrá. Takhle už tu byl v nemocnici několikrát, a několikrát ho poslali pryč. Synovi evidentně nic nebylo, ale otec měl chorobnou představu, že je podvyživený a týraný. Když ho vrchní sestra poprosila, aby odešel, že jinak zavolá policii, vytáhl z taštičky, kterou měl na rameni, nevybuchlý vojenský granát. Nemocnice je evakuována a v druhém patře se odehrává drama.

Foto: FTV Prima

You may also like...