Tipy z Levandulového údolí: svátek meruněk, meruňkový čaj s levandulí a osvěžující mojito

Až do konce července na vás v Levandulovém údolí v Chodouni ve středních Čechách čekají meruňkové slavnosti. Projděte se v krásné přírodě v dechberoucích BIO levandulových polích a vychutnejte si speciality s meruňkami, rybízem a čokoládou – třeba ve vyhlášených smetanových dezertech. Zkrátka samozřejmě nepřijdou ani vegani. V létě je otevřeno každý den kromě pondělí od 10.00 do 18.00 hodin.

V Levandulovém údolí s láskou pečují o hosty, kteří přijíždějí ochutnat zdraví z BIO Levandule Chodouňské a okolních farem v místní restauraci, nebo pro radu, jak se nabít novou energii a vitalitou ze skvělých a unikátních produktů s BIO flavonoidy – molekulami života. Po každém čase stráveném ve zdejších polích, zahradách, sadu nebo EKO hale odjíždíte nabití energií stejně jako z lázní. Krajina čisté přírody totiž umí divy.

Na e-mailu info@levanduloveudoli.cz je možné si po zakoupení voucheru zarezervovat nejrůznější procedury, terapie, zážitkové obědy, snídaně a romantické večeře.

BIO Levandule Chodouňská je přírodní antidepresivum a dezinfektum. Na základě klinické studie obsahuje ověřené vysoké množství antioxidantů, antibiotik a antiseptik, obsahuje terpeny a flavonoidy, které mají blahodárný účinek na nervovou soustavu a její komplexní řešení.

Množství minerálů v BIO Levanduli Chodouňské z vápencových moří, na nichž roste, umocňuje podporu imunity, přirozené funkce mikrobiomu, našeho druhého mozku, a tím pomáhá řešit také poruchy trávicího systému nebo zvyšuje kognitivní funkce.

Levandule Chodouňská je rovněž přírodním sladidlem vhodným při dietách a obezitě nebo snižování váhy. Vzhledem k unikátnímu pěstování na vápencových mořích se významně odlišuje nejen od dalších levandulí lékařských, ale také odrůd levandule nevhodných pro vnitřní užívání, nýbrž jen pro kosmetické a účely a výrobu esenciálního oleje.

  • Tip: BIO meruňkový sypaný čaj s BIO Levandulí Chodouňskou

BIO meruňkový čaj s levandulí mísíme v naší manufaktuře ze sušených BIO meruněk, jablek a BIO Levandule Chodouňské.

Najdete zde vitamíny A, B, C, antioxidanty, antiseptika a antibiotikum z BIO Levandule Chodouňské a také železo, hořčík, vápník, draslík, fosfor i křemík. To z něj činí ideální nápoj pro vitalitu, zdravé tělo, mysl i krásné vlasy. Oceníte ho teplý v chladných dnech, v horku ho podávejte s ledem jako přírodní ledový čaj.

Na obalu je logo projektu Svatá Ludmila 1100 let, který se souvisle věnuje památce svaté Ludmily, babičky svatého Václava. Jeho vyvrcholením byla připomínka výročí 1100 let od zavraždění svaté Ludmily na hradišti Tetín, které připadlo na rok 2021.

Teplý nápoj:

2 čajové lžičky vylouhujeme v hrnku s horkou vodou (0,5 l) maximálně na 80 °C. Vypněte konvici těsně před varem.

Studený nápoj:

1 litr báječného ledového čaje připravíte ze dvou polévkových lžic sušené směsi. Stačí přelít horkou vodou (do 80 °C) a vložit na cca 3 hodiny do lednice. Kdo miluje kyselejší chutě, zakápne ještě BIO citronem.

  • Tip: Osvěžující letní drink: mojito se šťávou a cukrem s BIO Levandulí Chodouňskou

Můžete si ho vychutnat nejen v Levandulovém údolí, ale třeba na terase či u bazénu. Jak ho vykouzlíte?

Do vysoké sklenice nalijte 4 cl bílého rumu. Půlku vymačkané limetky smíchejte se lžičkou levandulového třtinového cukru a s pár lístky máty, směs rozmačkejte. Směs oslaďte levandulovým sirupem, promíchejte a přidejte do sklenice s rumem spolu s kostkami ledu. Drink dolijte tonikem či vodou a podle chuti dozdobte zbytky levandule a máty.

You may also like...