Tomáš Lisý #zivotjejizda – výstava u příležitosti 25. výročí Centra Paraple

Výstava je organizována u příležitosti 25. výročí Centra Paraple, které od roku 1994 pomáhá lidem s poškozením míchy při aktivním návratu do běžného života. Poskytuje jim zejména pobytovou službu sociální rehabilitace a odborné sociální poradenství. V Centru Paraple vycházíme z přesvědčení, že člověk s poškozením míchy může za využití vhodných kompenzačních mechanismů žít dál svůj život svobodně a naplněně – v novém těle s novými schopnostmi a v nové životní situaci.

Tomáš Lisý (1979), fotograf

Do Centra Paraple poprvé přišel v roce 2000. Jako aktivního sportovce ho zaujali lidé, kteří se perou o svůj život a jeho podobu, i ti kolem nich. Setkání se sportujícími vozíčkáři tak výrazně formovalo jeho následné směřování. S Centrem Paraple brzy navázal užší spolupráci jako fotograf a později i na poli sportovních aktivit.

Tomáš nikdy nevydrží sedět na jedné židli. Několik let působil v roli předsedy Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Následně, v roce 2011 zakládá spolek SPORTABILITY, ve kterém dodnes s partou přátel věnuje sportu handicapovaných lidí, kterým tak pomáhá nalézt cestu k aktivnímu způsobu života. Jako trenér lyžování připravoval mnoho českých reprezentantů na mezinárodní závody a paralympiády.

Tomáš sám aktivně závodí v běžeckém lyžování a triatlonu a již od mládí je nadšeným horolezcem.

Ve své profesi fotografa se Tomáš specializuje na dokumentární a sportovní fotografii, často fotografuje také architekturu.

Základní informace

PARAPLE 25 Tomáš Lisý #zivotjejizda
Autor výstavy: Tomáš Lisý
Místo: velká galerie Czech Photo Centre (Seydlerova 2835/4, Praha 5 – Stodůlky, 100m od stanice metra Nové Butovice)
Datum trvání výstavy: 19. 9.- 4. 10. 2019

You may also like...