Toulavý Renault Hippie Caviar Motel

Po představení Hippie Caviar Hotel představuje Renault novou kapitolu své „toulavé“ vize s dalším předváděcím vozem Hippie Caviar Motel. Poprvé ho budou moci návštěvníci vidět na veletrhu IAA Transportation v Hannoveru letos 19. září.

Tento vůz, postavený na základě zcela nového modelu Renault Kangoo E-Tech Electric, je mobilním přístřeškem pro dobrodruhy a milovníky sportu, kteří milují otevřené prostory. Je plně elektrický, navržený z recyklovaných materiálů a dokonale zapadá do přírodního prostředí.

Hippie Caviar Hotel

Renault představil showcar Hippie Caviar Hotel na bázi modelu Trafic v loňském roce, aby reagoval na rostoucí touhu po cestování a možnostech rozjímat nad přírodou v idylickém prostředí a zároveň si užívat pohodlí a vybavení pětihvězdičkového hotelu. Právě s cílem uspokojit stejnou touhu přišel loni v červenci na trh zcela nový Renault Trafic SpaceNomad, první přestavěná verze dodávky dostupná přímo z katalogu.

Hippie Caviar Motel

Renault nyní přešel k druhému dějství své produktové strategie pro vozy pro volný čas, a to s předváděcím vozem Hippie Caviar Motel.

Tato přestavěná dodávka, postavená na základě zcela nového modelu Kangoo L2 E-Tech Electric, je toulavým, všestranným a svižným přístřeškem pro dobrodružné a sportovní nadšence, kteří mají rádi široká prostranství a vzrušení. Je navržen jako základní tábor, který může bez námahy přeskakovat z jednoho místa na druhé.


Hippie Caviar Motel má dojezd 285 kilometrů a k jeho prodloužení o 170 kilometrů stačí pouhých třicet minut. Motor má výkon 90 kW (120 koní) a je napájen baterií o kapacitě 45 kWh schopnou dobíjet až 80 kW stejnosměrného proudu. Několik chytrých úložných prostorů umožňuje přepravu sportovních souprav uvnitř i vně vozidla. Střešní nosič pojme lyže a ještě zbude dost místa na obrovskou panoramatickou střechu, abyste si po sklopení lavice do pohodlného lůžka mohli užívat hvězd. Tento předváděcí vůz také překypuje příklady strategie Renaultu pro snižování emisí uhlíku během celého životního cyklu vozidla – včetně polic a podlahy z recyklovaných pneumatik a korku a plně elektrického pohonu.

Renault, průkopník elektromobilů v Evropě
Renault, historická značka mobility a průkopník elektromobilů v Evropě, vždy vyvíjel inovativní vozidla. Se strategickým plánem „Renaulution“ se Renault pustil do ambiciózní transformace, která přináší hodnotu a směřuje ke konkurenceschopnější, vyváženější a elektrifikovanější nabídce. Jeho ambicí je ztělesňovat modernost a inovace v oblasti technologií, energie a služeb mobility v automobilovém průmyslu i mimo něj.

Bohumil Brejžek
Foto: Renault

You may also like...