Partnerství společností Nextbase a Vodafone promění auto v inteligentní a zabezpečené

Nextbase, evropský lídr v oblasti technologií palubních kamer, a Vodafone, přední globální dodavatel řešení internetu věcí (Internet of Things, IoT), oznámili exkluzivní partnerství s cílem zavést do odvětví palubních kamer konektivitu IoT. Díky nejnovějšímu celoevropskému řešení Managed Automotive IoT Connectivity od Vodafone bude s Nextbase iQ každé vozidlo na dlouhá léta dopředu lépe zabezpečené, chytřejší a bezpečnější.

Autokamera Nextbase iQ, poprvé vystavená v Evropě na veletrhu IFA 2022 v Berlíně, poskytuje veškerou bezpečnost a zabezpečení, které spotřebitelé očekávají od nejlepší chytré technologie ve své třídě, přístupné prostřednictvím zcela nové aplikace Nextbase iQ. Partnerství výrazně zlepšuje přístup řidičů v celé Evropě k život zachraňujícím propojeným funkcím, jako jsou detekce radarů, inteligentní systém parkování a nouzové SOS volání. Tyto funkce jsou schopny posunout jakékoli vozidlo jakéhokoli stáří, modelu nebo specifikace na novou špičkovou úroveň konektivity a inovací – a v některých případech i překonat úroveň vozidel zcela nových.

Na rozdíl od běžných spotřebitelských SIM karet umožňuje platforma Vodafone IoT Connection, aby Nextbase iQ měla přístup k sítím více mobilních operátorů a vyhnula se tak problémovým místům, která standardní spotřebitelské SIM karty jednoho operátora nemohou překonat, a poskytla tak řešení, které bude mít větší geografický dosah než konkurence. Řešení Vodafone IoT je navíc speciálně vytvořeno tak, aby zajistilo maximální bezpečnost díky vyhrazené síťové architektuře, která není sdílena s veřejností. 

Nextbase iQ je „živý produkt“, což znamená, že se bude neustále vyvíjet a v průběhu vlastnictví spotřebitelem budou přidávány další funkce. Richard Browning, CMSO společnosti Nextbase: „Bez bezpečnosti a konzistence, kterou poskytuje platforma Vodafone IoT, bychom jednoduše nebyli schopni poskytnout spotřebitelům špičkový zážitek a dosáhnout plného potenciálu našeho produktu.

Na míru vyrobená čipová sada Ambarella s podporou umělé inteligence umožňuje kameře Nextbase IQ průběžně a na dálku prostřednictvím služby Nextbase Cloud zavádět další nejmodernější aktualizace technologií na podporu řízení, což umožňuje přístup k nejnovějším bezpečnostním a ochranným funkcím pro řidiče na dlouhá léta dopředu. Richard Browning, CMSO společnosti Nextbase: „Záměrem kamery Nextbase iQ je nabídnout všem řidičům bezpečnost a zabezpečení, které jsou k vidění u nových špičkových vozidel. Bariéry pro nákup těchto nových, technologicky vyspělých vozidel jsou příliš vysoké, a proto se zaměřujeme na to, abychom tyto inovace přinesli naprosté většině lidí, kteří nevlastní nové špičkové vozidlo nebo si ho nemohou dovolit. V podobě Nextbase iQ jsme vytvořili dlouhodobé, vysoce propojené hardwarové řešení, které může všem řidičům nabídnout úroveň inovací, která dříve nebyla možná. Výkonnostní úroveň hardwaru nám umožní v budoucnu pokračovat v rozšiřování nabídky produktů o nové služby a funkce založené na umělé inteligenci, jako jsou sofistikované systémy ADAS, DMS a komunikace V2V s podporou umělé inteligence, stejně jako sdílení informací o problémech na cestě v rámci komunity.

Nejdůležitější funkce využívající trvalé připojení: 

  • 4K infračervený systém se třemi kamerami – Dokonale ostré záběry na všechny strany.
  • Přístup k živému náhledu v reálném čase kdykoli a odkudkoli – Připojte se a sledujte živě svůj vůz.
  • Detekce radarů – Zjišťování přítomnosti, směru a vzdálenosti ostatních účastníků silničního provozu.
  • Roadwatch AI, patentovaná technologie umělé inteligence – Zajišťuje sledování rychlosti a trajektorie ostatních vozidel v reálném čase, aby bylo možné předvídat a zaznamenávat incidenty jak ve vozidle, tak mimo něj.
  • Emergency SOS (ESOS) – Po vážné nehodě automaticky upozorní záchranné složky na polohu a další důležité údaje.
  • Sledování v reálném čase – Pomocí vestavěného extrémně přesného GPS majáku pro určení polohy a videa synchronizovaného v reálném čase.
  • Funkce Smart Sense Parking – Využívá technologii prostorového povědomí s umělou inteligencí, vyvinutou společností Nextbase, pro zachycení kritických okamžiků před jakoukoli událostí a po ní.
  • Driver Aware (DMS) – Inteligentní systém sledování řidiče, který bojuje proti rozptýlení a/nebo ospalosti řidiče.
  • Vehicle Aware (ADAS) – Pokročilý asistenční systém řidiče, který sleduje silnici a vozidla před kamerou a upozorňuje řidiče na nebezpečí, spojená s vozidly a chodci. 

Vodafone je jednou z předních světových společností v oblasti internetu věcí a již devět let po sobě je označován za „vizionáře“ v magickém kvadrantu společnosti Gartner pro globálně poskytované služby řízené mobility. Součástí dohody je, že zařízení Nextbase IQ bude vybaveno IoT SIM kartou společnosti Vodafone, která umožní přístup k síti 4G Vodafonu ve Velké Británii a v Evropě.

Nick Gliddon, obchodní ředitel společnosti Vodafone: „Cílem společnosti Vodafone je spolupracovat s partnery, jako je Nextbase, a zajistit, aby konektivita byla základem inovací, díky nimž budou nové produkty lepší, bezpečnější a ekologičtější. Tato technologie nejenže poskytuje zákazníkům klid, protože sledování vozidel v reálném čase je otázkou jednoho kliknutí, ale také zvyšuje bezpečnost silničního provozu tím, že umožňuje lepší informovanost řidičů o okolí a upozorňuje na potenciální nebezpečí. Ať už se na to díváte z jakéhokoli úhlu pohledu, konektivita je hnací silou velkých skoků v oblasti bezpečnosti, výkonu a zabezpečení. 

Dostupnost 

Nextbase IQ přináší novou úroveň bezpečnosti řidiče, asistenční technologie pro řidiče a technologie pro zabezpečení vozidla – včetně bezkonkurenční funkce palubní kamery – která není dostupná v naprosté většině vozidel v Evropě. Zcela nový systém Nextbase IQ, který obsahuje řadu možností předplatného Vodafone IoT, bude k dispozici ve 2. čtvrtletí 2023 u vašich spolehlivých prodejců po celé Evropě. Podívejte se na přehled obchodů na Nextbase.eu. Ceny budou k dispozici na začátku roku 2023.

Další informace o palubní kameře Nextbase iQ naleznete na adrese https://nextbase.eu/iq/.

You may also like...