Toyota vyvíjí dopravní mapy, které budou inteligentní a samy se zaktualizují

Dceřiná společnost Toyoty Woven Alpha spolu s Isuzu a Hino vyvíjejí platformu pro tvorbu automatizovaných chytrých map. Řidičům poskytnou vysoce přesná data z vozového parku a pokročilé technologie satelitních snímků.

Mapy budou obsahovat aktuální informace o jízdních pruzích, dopravních značkách, semaforech, zatáčkách i povrchu vozovky. To vše by se v čase aktualizovalo a poskytovalo tak řidičům přesnou podobu dopravní situace. Tato revoluční technologie má našlápnuto přispět velkou měrou nejen k bezpečnosti na silnicích, ale i předcházení nehod.

Jde o klíčový nástroj pro inteligentní a bezpečnou automatizovanou mobilitu. Mapy mají podle Toyoty přispět k bezpečnějšímu automatizovanému řízení. Cílem je vyvinout operační systém tak, aby se stal celosvětově nejkomplexnější mapovou aplikací, která umožní přesnou podporu lokalizace pro vozidla s automatickým řízením. Tím podpoří chytřejší a bezpečnější přepravu.

Isuzu a Hino dokonce plánují zkoumat využití platformy i v oblasti malých užitkových nákladních vozidel. Firmy oznámily dohodu, že budou i nadále jednat o využití této průkopnické softwarové aplikace, která podporuje tvorbu, vývoj a distribuci map, a to vše ve vysokém rozlišení.

You may also like...