Tropický víkend přilákal do Aquapalace Praha vodní nadšence. Aquapark hlásil naplněnou kapacitu

Tropické teploty, které proměnily velká města ve výheň, přiměly české rodiny vyrazit k vodě. Není divu, že většina pražských koupališť tak během víkendu naplnila povolenou kapacitu, která je kvůli covidu snížená na polovinu, již během dopoledne. V porovnání s minulým rokem se do Aquapalace Praha vydalo o 30 % více návštěvníků. Ve srovnání s roky před pandemií však stále zůstává na 70 % návštěvnosti. 

Největší aquapark ve střední Evropě a rovněž jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice o víkendu hlásil naplněnou kapacitu. Kvůli vládním nařízením mohl Aquapalace Praha otevřít jen z 50 %, přesto se jeho návštěvnost v porovnání s předchozím rokem zvýšila o necelou třetinu. „Byli jsme mile překvapení, jak jsou návštěvníci ukáznění. Třetinu příchozích jsme otestovali v aquaparku, ostatní měli potřebná potvrzení. Jsme moc rádi, že se život vrací k normálu a letošní návštěvnost se zvyšuje. Pro návštěvníky jsme si připravili spoustu lákadel po celé léto a moc se na ně těšíme,” říká Vladana Horáková, ředitelka Aquapalace Praha. 

Bezpečnost na prvním místě

Kdo se během víkendu vydal strávit tropický den v příjemném prostředí jednoho ze tří paláců pražského Aquapalace, ten se nemusel obávat zhoršených hygienických ani bezpečnostních podmínek v důsledku naplněné kapacity. Velkorysá plocha Vodního světa umožňuje bez problémů dodržet stanovené limity a každý návštěvník tak pro sebe má 15m2. Navíc je přísné dodržování hygienických i bezpečnostních podmínek pro Aquapalace Praha dlouhodobým standardem.

Aquapalace Praha zahájil letní sezónu

Během víkendu také nejnavštěvovanější aquapark představil letní program a zahájil léto vystoupením pestrobarevné kapely Lollipopz. Nadcházející prázdninový program se pro tentokrát zahalí do pestrých tónů. Barevné léto přinese hned několik víkendových akcí pro děti i dospělé. Ti nejmenší se mohou opět těšit na bohatý animační program až do konce prázdnin. Hlavním lákadlem je nové moderní studio dívčí skupiny Lollipopz a oblíbeného dětského dua Kája a Bambuláček.

Pokud váháte, kde strávit horké dny, nebo naopak kde se zabavit během avizovaných deštivých odpolední, vyrazte do největšího aquaparku ve střední Evropě. Čeká vás nespoutaná jízda na tobogánech, oblíbená Divoká řeka i virtuální realita. A když si budete chtít od dětí odpočinout, můžete relaxovat s drinkem v ruce u Pool baru či Koral baru. Opravdovou exotiku pak zažijete v Korálovém dómu, ve kterém si poslechnete hudbu pod vodní hladinou. Pokud vedra poleví, můžete si zadovádět i ve venkovní workoutové zóně.

Aquapalace Praha je 3. nejnavštěvovanějším turistickým cílem v roce 2020 v anketě agentury CzechTourism. V Evropském měřítku je Aquapalace Praha 2. nejnavštěvovanějším aquaparkem za německým Therme Erding, celosvětově je na 12. místě. Zábavně relaxační komplex se rozkládá na ploše 9150 m², podlahová plocha dvoupatrového areálu tvoří 16 851 m². Vodní svět se skládá ze tří samostatných paláců a rozsáhlé venkovní zóny s lehátky i vodními bary, kde jsou návštěvníci obsluhování přímo ve vodě. Palác Dobrodružství nabízí zábavu na 21 tobogánech a skluzavkách, včetně nejdelšího tobogánu v ČR, kde je možné si užít jízdu dlouhou celých 250 metrů – tedy čtvrt kilometru divoké vodní zábavy. Palác pokladů nabízí bazén s mořským vlnobitím či každodenní poutavá projekce Laser Show promítaná na vodní clonu.

Saunový svět s venkovní zahradou je největší v ČR, disponuje 18 saunami a prohřívárnami. Dvoupodlažní Fitness se rozkládá na ploše 1 500 m2 a nyní může vpustit dovnitř pouze 10 osob. Luxusní Spa & Wellness nabízí masáže, kosmetiku, manikúru, pedikúru, celotělové rituály a koupele, procedury Hammam a Rassoul, peelingový bar. Středisko zdravotních služeb Aquapalace Balneo & Medical se specializuje na léčebnou fyzioterapii, v současnosti nabízí antigenní a PCR testy přímo v areálu aquaparku. Součástí areálu je rovněž čtyřhvězdičkový hotel s 231 pokoji a kongresovým centrem pro 650 osob. Celý resort zaměstnává více jak 250 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr a v sezóně posiluje své řady o více než 500 brigádníků, kteří se starají o komplexní pohodu, relaxaci i zábavu návštěvníků. Počet návštěvníků v běžném roce bez uzavírek se blíží 1, 2 milionu osob. 

You may also like...