U příležitosti 30 let existence Nadace Olgy Havlové vydává speciální kalendář s Olgou a Václavem Havlovými

K 30. výročí od svého založení vydal Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) limitovanou edici charitativního nástěnného kalendáře na rok 2021 s fotografiemi Olgy a Václava Havlových. Kalendář se snímky od fotografa Ondřeje Němce se stal i součástí oficiální cesty předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila na Tchaj-wan na přelomu srpna a září.

Předání kalendáře tchajwanské prezidentce

Kalendář obsahuje autorské fotografie Ondřeje Němce, dvorního fotografa Olgy a Václava Havlových, bývalého fotografa Lidových novin a nynějšího spolupracovníka Knihovny Václava Havla. Spolupráce VDV s Ondřejem Němcem sahá až do počátků 90. let, kdy často doprovázel Olgu Havlovou při pracovních cestách jménem Výboru dobré vůle. Před deseti lety také stál u zrodu putovní výstavy fotografií Olga Havlová a Výbor dobré vůle, která navštívila více než 100 měst v České republice a zahraničí.

Letošní rok je pro naši nadaci mimořádný. Třicet let činnosti naší organizace si připomínáme ve výjimečné době, kdy veškeré své úsilí věnujeme kromě realizace běžných projektů také mimořádné pomoci lidem ohroženým koronavirovou pandemií,“ říká ředitelka VDV Monika Granja a dodává: „kalendář s fotografiemi Olgy a Václava Havlových se pro nás také stane připomínkou našeho úsilí podat pomocnou ruku tam, kde nikdo jiný pomoc nenabízí, přesně v tom duchu, jak si přála Olga Havlová.“  

Charitativní kalendář Nadace Olgy Havlové s černobílými fotografiemi manželů Havlových navštívil dokonce Tchaj-wan a jako dar od české delegace jej z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila převzala tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen. Olga Havlová totiž tuto zemi navštívila s českou delegací přesně před 30 lety.

„Olga Havlová navštívila Tchaj-wan na pozvání tchajwanských charitativních organizací jako předsedkyně nadace Výboru dobré vůle a stalo se tak již před 30 lety v roce 1990. Říkám to také proto, abychom si my muži uvědomili, že ženy vědí občas lépe a dříve, co je správné, než my muži a také bývají leckdy odvážnější,“ pronesl Miloš Vystrčil k někdejší návštěvě první dámy ve svém projevu na půdě Národní univerzity Čcheng-čch‘ v Tchaj-peji 31. srpna 2020.

Výtěžek z kalendáře, který je možné rezervovat v kanceláři nadace (vdv@vdv.cz), bude použit na pořízení invalidních vozíků, sluchadel a dalších pomůcek pro lidi se zdravotním postižením. 

Video – zalistujte si kalendářem.

You may also like...