UBM Development otevírá luxusní hotel Andaz Prague v bývalém pražském paláci

Andaz Prague, realizovaný společností UBM Development, přináší nádheru monarchie zpět do hlavního města České republiky. Za pouhých 2,5 roku proměnil developer neoklasicistní památkově chráněný palác v luxusní lifestylový hotel pod značkou „Andaz“. 

„Praha je město s působivou historií a kulturou a my jsme jako developeři hotelu velmi hrdí, že můžeme tuto působivou historii mýtů a legend vyprávět prostřednictvím designu našeho hotelu,“ zdůrazňuje Martina Maly-Gärtner, Chief Operations Officer společnosti UBM. „Vyprávění příběhů je jednou ze základních kompetencí UBM. Hotel Andaz Prague je zásadním milníkem v téměř 150leté historii společnosti,“ pokračuje Maly-Gärtner.

Exkluzivní pětihvězdičkový hotel Andaz Prague, provozovaný hotelovou sítí Hyatt, se nachází v historickém centru Prahy přímo na Senovážném náměstí. Nabízí 152 pokojů, 24 apartmánů a 5 konferenčních místností navržených v partnerství s madridským designérským studiem Brime Robbins. Značka „Andaz“ jako lifestylový luxusní hotel, zaměřený na design, je synonymem pro „nekonvenční, překvapivé, mimořádné,“ říká ředitelka hotelu Doris Hecht. Hyatt Hotels Corporation se sídlem v Chicagu je přední světovou společností v oblasti hotelnictví, zahrnující celkem 20 značek. Portfolio skupiny zahrnuje více než 1100 budov v 70 zemích na 6 kontinentech, včetně 25 budov pod značkou „Andaz“.

Místo klasického lobby mají hosté k dispozici tři útulné „obývací pokoje“, z nichž každý akcentuje jiné téma. Prvním z nich je „Knihovna“, odkazující na známou knihovnu Strahovského kláštera. Další místnost si pohrává se sklářským uměním České republiky, které vítá hosta již při vstupu do hotelu v podobě skleněné stropní instalace. A třetí místnost je věnována alchymistům, kteří přicházeli do Prahy z pověření císaře Rudolfa II., aby vyráběli „umělé“ zlato z různých kovů.

Důležitou součástí celkového konceptu byla nabídka jídel a nápojů, která by měla oslovit i místní obyvatele. V restauraci „ZEM“, která má samostatný vstup z ulice a nese rukopis designového studia Blue Sky Hospitality, je tradiční česká kuchyně interpretována v moderním pojetí. V baru „MEZ“ se pak kromě vynikajících koktejlů nabízí také mimo jiné pivo „Pionýr“ z českého pivovaru Žatec. Perfektním místem k relaxaci jsou lázně „Klara Rott“, které vás budou hýčkat produkty české značky biokosmetiky Klara Rott.

Budova je samostatně stojícím komplexem se dvěma nádvořími, vymezeným dvěma ulicemi a náměstím. Komplex byl postaven v letech 1912 až 1916 pro „pojištění cukrovarnického průmyslu“, v té době nesmírně důležitého a výnosného odvětví; proto byl také znám jako „Cukrovarnický palác“. Později v budově sídlilo nejprve ministerstvo výživy a poté Investiční a poštovní banka. Objekt je od roku 1993 částečně památkově chráněn.

Foto: Cristina Garcia Lee

You may also like...