Umělec Daniel Arsham se stal ambasadorem značky HUBLOT

Hublot miluje Daniela Arshama! A jelikož švýcarský výrobce hodinek se vždy snaží být první a jedinečný, oslovil tohoto amerického umělce, aby se stal jeho ambasadorem. Na úvod spolupráce vytvořil Daniel Arsham na jezeře Schwarzsee v okolí Zermattu ve výšce 2583 metrů nad mořem 20metrovou instalaci slunečních hodin inspirovanou právě značkou Hublot.

Letošní rok je pro Daniela významný. Uplynulo 20 let od chvíle, kdy mu bylo uděleno stipendium Gelman Trust a kdy získal prestižní cenu GNMH, díky níž na sebe strhl pozornost uměleckého světa. Od té doby je považován za jednoho z nejvlivnějších a nejžádanějších současných umělců. Vystudoval Cooper union v New Yorku a vystavoval ve světoznámých metropolích od Los Angeles, přes Paříž a Londýn, až po Tokio a Šanghaj. V minulosti spolupracoval třeba s módním návrhářem Hedi Slimanem, uměleckým šéfem značky Dior Kimem Jonesem, se značkou Porsche, nebo ikonickými Pokémony.

„Doufali jsem, že tento den přijde! Daniel Arsham je jedním z nejzajímavějších tvůrčích talentů současnosti a jsme nadšeni, že ho můžeme přivítat v rodině Hublot a nazvat ho našim přítelem. Jeho odvážné, smělé a průkopnické portfolio se dokonale hodí do našeho světa, protože razí stejný přístup, jaký razíme v hodinářství. Vždy chceme být první, jedineční a jiní. Nepochybujeme, že nás čeká nesmírně produktivní spolupráce a nemůžeme se dočkat, až budeme společně s Danielem, fanoušky jeho umění a fanoušky značky Hublot zkoumat, kam nás zavede. Hublot prostě miluje Daniela Arshama!“ Ricardo Guadalupe, CEO HUBLOT. 

Zermatt byl logickým místem pro vznik společného projektu Hublot a Daniela Arshama. Jde o město, kde je Hublot doma. Nejen díky svému butiku obloženému dřevem, který připomíná luxusní horskou chatu, ale i Hublot hodinám, které všem návštěvníkům ukazují přesný čas. Všichni také mohou využít vysokorychlostní sedačkovou lanovku Hublot-Express, která stoupá do horní stanice umístěné ve výšce 954 metrů. Již čtyřikrát také značka Hublot představila limitovanou edici hodinek oslavující pouto mezi Hublot a Zermattem. I propojení značky a světa umění má hluboké kořeny. V roce 2021 společnost slavila desáté výročí projektu

Hublot Loves Art“ a nový ambasador Daniel Arsham jen dokazuje, že nic nekončí. Je dalším z řady osobností ze světa umění patřících do rodiny Hublot, mezi které patří třeba Richard Orlinski, Takashi Murakami, Maxime Plescia-Buchi, Lang Lang, nebo Samuel Ross.


Daniel, který žije v New Yorku, se proslavil svými výraznými uměleckými díly prostupujícími světy malby, sochařství, instalací i filmu. Ve své tvorbě se často zabývá konceptem času, o čemž vypovídá zejména jeho série Connecting Time pohrávající si s přesýpacími hodinami. Při příležitosti zahájení spolupráce se značkou Hublot chtěl oslavit odvěké vazby mezi hodinářstvím, uměním a řemeslem. V zasněžené krajině nedaleko švýcarského horského střediska Zermatt, ve stínu majestátní hory Matterhorn, tak vytvořil dvacetimetrové sluneční hodiny, které s příchodem léta zmizí. Instalace nazvaná Light & Time je totiž vytvořena ze sněhu a ledu. Přesto je plně funkční a jak se slunce během dne pohybuje po obloze, pohybuje se i stín, který dvacetimetrový obelisk vrhá. Arshamovy sluneční hodiny samozřejmě odráží designový jazyk značky Hublot. Například jsou v nich vyobrazeny šrouby neodmyslitelně spjaté s modelem Big Bang. Zjistit kolik je hodin však není úplně jednoduché. Milovníci umění i přesného času se totiž budou muset na instalaci podívat z vrcholku hory, kam se musí dopravit výhradně zermattskými vleky.

„Značku Hublot se zájmem sleduji už řadu let, stejně jako projekty, které v oblasti současného umění podporuje. Obdivuji její odvážný přístup k výrobě hodinek, designu i řemeslu. Jejich Art of Fusion zůstává jedním z nejchytřejších projektů ve světě hodinářství. Líbí se mi, jak Hublot spojuje nápady, vlivy a materiály a vytváří tak jedinečné, určující formy. To že se připojuji k rodině Hublot je pro mne výjimečný okamžik a jsem nesmírně zvědavý, jaký úspěch bude mít model slunečních hodin Hublot x Daniel Arsham v Zermattu. Sice půjde o dočasnou instalaci, která bude připomínat jak prchavý může být čas, ale zároveň díky ní vzniknou trvalé vzpomínky, které překonají plynutí vteřin, minut, hodin i dnů v myslích všech, kteří se vydají na vrchol, aby si ji mohli prohlédnout.“ Daniel Arsham, umělec a ambasador HUBLOT.

You may also like...