Unikátní výstava MISTŘI RENESANCE pro velký zájem prodloužena do 27. srpna

Unikátní výstava MISTŘI RENESANCE v pražském Mánesu, která zobrazuje 40 věrných a licencovaných kopií děl z 16 galerií a 12 zemí světa od autorů takových jmen, jako: Da Vinci, Michelangelo, Botticelli a Raffael, jimž dominuje obří socha legendárního Davida, je prodloužena. Pro velký zájem až do 27. srpna tohoto roku.

„Pro velký úspěch jsme se rozhodli výstavu Mistři renesance prodloužit, jelikož nyní třeba žáky a studenty, kteří tvořili i zásadní část návštěvnické skupiny, vystřídají turisté. Také s ohledem na to, že velká část Čechů tráví dovolenou v tuzemsku, jezdí na výlety do Prahy, mohou se tudíž podívat na hned dvě Mony Lisy, Dámu s hranostajem, Poslední večeři, Stvoření Adama, Stvoření Venuše, Lédu s labutí, výjev ze Sixtinské kaple a celou řadu děl pod jednou střechou, které znají jen z literatury a internetu,“ prozradila producentka výstavy Jana Kaiserová.

Návštěvníci, kteří doposud výstavu v legendárním Mánesu už viděli, se shodují na tom, že díla jsou až neskutečně realistická. Za výhodu považují, že si je mohou prohlédnout z bezprostřední blízkosti, mohou se s nimi vyfotit, a nikdo je nežene během pár minut pryč. Všemu pak ve velkém sále dominuje socha legendárního Davida od Leonarda da Vinci, která měří na výšku přes 5 metrů a s kupolí, pod níž stojí, má přes 9 metrů. 

„Přesná věrná kopie Davida z Florencie byla vyrobena pomocí 3D sceneru, díky 3D tiskárně a pak ručně dotvořené detaily zručným výtvarníkem. Byli i tací, kteří se ptali: „co že nyní ve Florencii stojí nyní, když je David v Mánesu…“ podotkl s úsměvem PR manažer výstavy René Kekely, který dodal, že jsou s pořadateli rádi, že je socha tak věrohodná a přicházejí i takové dotazy…

S myšlenkou na unikátní výstavu přišel původně rakouský scénograf a kreativec prof. Manfred Waba. Expozici shlédly miliony lidí v Berlíně, Grazu a Vídni. V ČR, v Praze a v Mánesu je poprvé. Poprvé zde byl také zakrytý skleněný strop výstavního sálu. V rámci expozice už také vznikly dva hudební klipy – s rapperem a zpěvákem Raegem, a nyní také se zpěváky a herci Nikol Ďuricovou, Milanem Peroutkou a Genny Ciatti.

Návštěvníci si po zakoupení vstupenky elektronicky či na místě mohou v Mánesu stáhnout audioprůvodce, kterého namluvil podmanivým hlasem herec Jan Přeučil. Pořadatelé doporučují vzít si na prohlídku sluchátka.

Více informací, včetně vstupného a otevírací doby, najdou zájemci na www.mistrirenesance.cz

Foto: Mistři renesance

You may also like...