Úspěšný vzdělávací projekt makeITtoday otevírá nové prostory v Pražské tržnici

Do nové etapy vstupuje úspěšný projekt makeITtoday, který vzdělává děti a mládež v oblasti technologií a digitálních dovedností. V polovině července se přestěhoval do nových prostor v Pražské tržnici, kde už přivítal první účastníky příměstských táborů. Nové výukové prostory se nachází v Hale 40, kde na místě bývalé dršťkárny vzniká také komunitní centrum a podnikatelský inkubátor zaměřený na digitální technologie a vzdělávání.

Výuka pro 21. století

Zájem o technologie a digitální dovednosti stále roste a s tím i projekt makeITtoday, který zvyšuje své kapacity pro studenty a přesouvá se do nových prostor v Hale 40 v Pražské tržnici. „Od začátku jsme měly vizi prostoru, který bude vytvořený přímo nám na míru – interaktivní, moderní a inspirativní pro naše studenty a pro lektory, ale třeba i firmy a vznikající projekty, které si budou chtít prostor pronajmout. Prostor, který nemá nic společného se školními učebnami, evokuje atmosféru technologických startupů nebo coworkingového centra. Tím je naše nové zázemí unikátní,” říká zakladatelka projektu Silvie Zeman.

Na návrhu prostoru, který je vybaven moderní technikou a interaktivními prvky, spolupracovala Silvie Zeman s architektonickým studiem Perspektiv. Každá z učeben je inspirována legendární videohrou, ve společných prostorách je studentům k dispozici knihovna a veškeré pomůcky pro kreativní tvoření. Studenti, kteří chtějí na svých projektech pracovat i mimo lekci, mohou využít společnou TechSpace zónu. „S tímto kreativním prostorem začínáme novou kapitolu makeITtoday. Bude to jízda,” dodává Silvie Zeman.

Podzim nabitý novými kurzy

První studenti už navštěvují nové prostory v rámci letních příměstských táborů. Nabídka témat pro letošní prázdniny se rozšířila například o oblíbený programovací jazyk Python a na své si přijdou i mladší děti, které mohou prozkoumat úplné základy IT na táboře Seznamujeme se se světem technologií. Od poloviny září je pak vystřídají účastníci pololetních kurzů. Oblíbený kurz programovacího jazyka Scratch je nově dostupný i v angličtině nebo také ve verzi speciálně navržené pro dívky. Další novinkou pro nadcházející pololetí bude například esport program, který pod vedením kouče bude trénovat budoucí profesionální hráče. Přihlašování na tábory i pololetní kurzy je stále možné.

Hala 40 prošla kompletní rekonstrukcí, vzniká zde kreativní inkubátor s digitální dílnou, audiovizuálním studiem a ateliéry pro virtuální realitu a 3D tisk, coworkingový prostor se sdílenými pracovními místy, komunitní centrum pro volnočasové aktivity i kavárna. Studenti makeITtoday tak budou rozvíjet dovednosti pro 21. století v prostoru, který podporuje růst a kreativitu v moderních odvětvích dnešního světa.

Inovativní vzdělávací projekt makeITtoday založily v roce 2017 Silvie Zeman a Klára Štouračová. Vedle systematického vzdělávání v technických oborech se zaměřuje na rozvoj soft skills u studentů ve věku 8-18 let. Nabízí pololetní kurzy a workshopy zaměřené na programování, robotiku, vývoj mobilních aplikací, her, webu a mnohé další. Od roku 2019 pořádá také příměstské tábory. MakeITtoday vychází z myšlenky, že v dnešním světě se již většina profesí neobejde bez znalosti digitálních technologií a do budoucna bude těchto povolání jen přibývat. Studenti by si proto měli osvojit digitální dovednosti, aby mohli plně využít potenciál současného světa – ať už budou dělat cokoli. Pod vedením zkušených lektorů kurzy již absolvovaly vyšší stovky studentů.

You may also like...