V Lucerna Music Baru v říjnu zazáří Heather Nova

Pětadvacet let po svém úspěšném průlomovém albu „Oyster“ se Heather Nova vrací s novým silným albem, které se kvalitou blíží tomu nejlepšímu, co kdy vytvořila. A 16. října svoji novinku představí také v Lucerna Music Baru. 

Mezi její prvotinou a novinkovým albem vydala celkem osm desek, které byly kladně hodnoceny kritikou a nadšeně přijaty jejími fanoušky. Heather Nova celou tu dobu neúnavně koncertovala, vystupovala na velkých festivalech i v klubech i kostelích, její hudba zazněla v televizních seriálech a hollywoodských filmech, vydala knihu poezie a kreseb, zadarmo hrála pro pacienty v nemocnicích.

Nové album „Pearl“ obsahuje jedenáct skladeb nahraných v Youthově studiu v horách ve Španělsku a vychází letos v květnu. Vydání alba nebylo dle zpěvaččiných slov plánováno na dvacáté páté výročí vydání alba „Oyster“ (které produkoval také Youth).

Heather zaslala své demonahrávky Youthovi, který vzápětí odpověděl: „Naprosto nádherné věci – chci je produkovat všechny – vidím spojitost s ‚Oyster‘, ale tyhle písničky jsou lepší.“„Moje písničky vždycky odrážely můj vnitřní svět. V době skládání písní na tuhle desku jsem se po dvacetiletém manželství rozvedla, strávila pár roků sama… Během té doby jsem cítila, jak se mi znovu vracejí pocity klidu, nezávislosti a mého silného pocitu sepjetí s přírodou. A pak jsem se k svému překvapení bláznivě zamilovala. Proto je na desce několik písní o lásce a touze po životu („All The Rivers“ nebo „After All This Time“). A dvě písničky o rozvodu… A kruh se v souvislosti s ‚Oyster‘ uzavírá v písničce ‚Over The Fields‘. Na ‚Oyster‘ byla píseň ‚Island‘ o muži, který mě kdysi zneužíval. Loni jsem se doslechla, že umírá. Po třiceti letech jsem ho poprvé oslovila a řekla, že mu odpouštím. Napsal mi neuvěřitelný omluvný dopis plný lítosti. Jako by se to tím uzavřelo. Po jeho smrti jsem napsala ‚Over The Fields‘. Je to písnička o odpuštění a soucitu s trápenou duší, která v životě nenašla jasnou cestu.“
Jako by „Oyster“ – Ústřice po letech zážitků a zkušeností vydala svou „Pearl“ – Perlu.

You may also like...