Vánoční atmosféru bez davů a tlačenic si můžete užít na Výstavišti Praha a navštívit i populární Dyzajn market

Příjemná vánoční atmosféra, občerstvení v bistrech, horké nápoje na zahřátí a procházka na čerstvém vzduchu. Pražské výstaviště láká návštěvníky, aby si užili předvánoční čas s rodinou nebo přáteli. Milovníci módy a designu ocení prodejní výstavu Dyzajn market, která se bude konat během dvou vánočních víkendů, 12. a 13. 12. a pak znovu 19. a 20. 12. Originální šperky, oblečení, doplňky nebo dekorace a hračky mohou návštěvníci vybírat u téměř 180 lokálních autorů a designerů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska nebo Německa. 

Nechybí slavnostní osvětlení aleje před Průmyslovým palácem nebo Bruselské cesty, vánoční stromeček nebo speciálně nasvícené střechy Křižíkových pavilonů. Tradiční vánoční trhy tak, jak jsme byli zvyklí, se sice letos nekonají, příležitosti k zahřátí a občerstvení se při adventní procházce ale ani tak nechybí. „Jsme moc rádi, že nám současná situace dovolila oslavit předvánoční čas alespoň takto,“ říká Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha. „Letošní rok byl náročný pro všechny. Strávit příjemné předvánoční chvilky s rodinou nebo přáteli na čerstvém vzduchu při procházce a dát si něco dobrého bude určitě příjemné rozptýlení. Samozřejmě dodržujeme a respektujeme všechna nařízení a doporučení vlády, aby návštěva u nás byla maximálně bezpečná,“ doplňuje Tomáš Hübl. Návštěvníci mají také stále možnost vidět velkou část originálního uměleckého muralu o velikosti 450 m2 na jedné ze stěn Křižíkových pavilonů.

V areálu jsou návštěvníkům k dispozici dvě bistra. Prvním je Artyčok, kde si mohou pochutnat na domácí pizze a široké škále horkých nápojů na zahřátí, v nabídce je jablečný punč se skořicí, bombardino se šlehačkou a strouhanou čokoládou nebo švestkový punč s kardamomem. K mání je také domácí bombardino v lahvičkách, které si mohou návštěvníci vychutnat doma nebo ho věnovat jako netradiční dárek. Otevřeno je denně od 10.00 – 20.00 hodin.

Druhým podnikem je Bistro No.2, které každou adventní sobotu a neděli nabízí speciální vánoční brunch. Jedná se o menu složené z polévky a hlavního jídla, vánočního cukroví, teplého nápoje a nealko domácího vaječného likéru. O třetím víkendu se mohou návštěvníci těšit třeba na mrkvový krém s kurkumou a zázvorem a kuřecí maso s bramborovým salátem, o čtvrtém na dýňovou polévku s chipsy z červené řepy nebo zvěřinové ragú na šípkách s bramborovým pyré. Všechny pochoutky si hosté mohou také nechat zabalit a vzít si je domů. Bistro No. 2 bude ve všední dny otevřeno od 11.00 – 18.00 hodin, ve svátky a o víkendech od 10.00 – 18.00 hodin.

Výstaviště současně zve své návštěvníky na Dyzajn market, festival autorské módy, nejrůznějších tašek, kabelek a batohů, netradičních šperků, porcelánu, dekorací, přírodní kosmetiky nebo stylových potřeb pro mazlíčky. Nechybí ani hračky a oblečení pro nejmenší. A to vše bez tlačenice a na čerstvém vzduchu přímo na prostranství před Průmyslovým palácem. Pokud někomu ještě chybí vánoční dárky, je to skvělá příležitost je dokoupit.  Dyzajn market Zima se bude konat 12. – 13. 12. 2020 a Dyzajn market Vánoce je plánovaný na 19. – 20. 12. 2020, vždy v čase 10.00 – 19.00 hodin. Vstup je zcela zdarma a je povolen i domácím čtyřnohým mazlíčkům.

Více informací na www.navystavisti.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...