Vedení klubu Viktoria Žižkov představilo návrh modernizace stadionu

Stadion jako klíč k oživení prostoru dolního Žižkova. Vedení klubu představilo návrh komplexní modernizace stadionu v Seifertově ulici.

Inženýrské práce, architektonická studie, příprava projektové dokumentace, zajištění finančních prostředků, plánování stavebních prací, vizualizace stadionu a jednání s představiteli MČ Praha 3 a Magistrátu hlavního města Prahy. To vše a mnohem více se skrývá za stovkami hodin, které vedení klubu a jeho spolupracovníci strávili nad plánováním modernizace stadionu v Seifertově ulici. Nyní se můžete i vy podívat pod pokličku příprav projektu, který vrátí profesionální fotbal zpět na Viktorku a vdechne dolnímu Žižkovu zcela nový život.

„Jsem nesmírně rád, že můžeme všem fotbalových fanouškům, a hlavně těm našim, představit projekt, na kterém poslední měsíce intenzivně pracujeme. Vše je naplánováno a připraveno tak, aby nový stadion splnil požadavky na nejvyšší soutěž, poskytnul prvotřídní sportovní zázemí a zároveň pomohl s revitalizací prostoru dolního Žižkova. V mých očích je lokalita kolem stadionu dlouhodobě zanedbávaná a nyní má konečně šanci na reálnou změnu. Právě nový stadion může být klíčem k tomu, aby byla změna úspěšná. Z nevzhledného se může s naší pomocí stát multifunkční veřejný prostor, který bude sloužit nejen pro sport, ale bude dělat radost všem obyvatelům Prahy 3 skrze trhy, slavnosti či další komunitní aktivity. O záměru nyní jednáme se všemi klíčovými představiteli Prahy 3 i Magistrátu hlavního města Prahy, a pokud dostaneme možnost pozvednout celý prostor od domu RADOST přes park až po vzdálený roh stadionu, ukážeme, že to myslíme vážně. Projekt pozvedne nejen klub, ale vdechne dolnímu Žižkovu nový život a s podporou radnice a města z něj uděláme chloubu celé Prahy. Jsme připraveni začít okamžitě a doufáme, že brzy dostaneme svolení radnice,“ okomentoval připravovaný projekt Martin Louda, majitel FK Viktoria Žižkov.

I nadále pak pokračují jednání mezi klubem a zástupci MČ Praha 3.

„Přes léto jsme kromě projektu modernizace intenzivně připravovali i podmínky, za kterých by mohl stadion přejít do vlastnictví klubu. Včetně toho, jak budeme do budoucna spolupracovat s Prahou 3. Myslím, že jsme na začátku září nabídli více než férovou nabídku a nyní věřím, že se zástupci městské části rozhodnou tento projekt podpořit a budeme se moci pustit do práce,“ dodal Martin Louda.

Zástupci klubu nedávno prezentovali svou vizi i zástupcům Magistrátu hlavního města Prahy.

„Klub Viktoria Žižkov chceme pro Prahu 3 zachránit, a to za podmínek, které budou výhodné pro město a jeho občany. Jsme proto připraveni jednat o možných variantách budoucnosti klubu jak s jeho majiteli, tak s městskou částí,“ okomentoval Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání.

TOP 10 chystané modernizace

1. Pět vstupů pro návštěvníky fotbalových zápasů
2. Občerstvení u každé tribuny – pro pivo a klobásu nikdy daleko
3. Nové a moderní sociální zařízení s dostatečnou kapacitou při vyprodaném stadionu
4. Digitální tabule a další technologie splňující ty nejpřísnější standardy
5. Nová protilehlá tribuna se zázemím pro zdravotníky, technické pracovníky a pořadatele
6. Špičkové zázemí pro hráče a realizační tým v prostoru pod hlavní tribunou (včetně relax zóny)
7. Dostatečná infrastruktura pro parkoviště, které bude mimo zápasy sloužit jako veřejný prostor
8. Nová fanouškovská zóna před stadionem včetně interaktivní fotbalové tabule
9. Rozšíření work-out zóny o rozcvičovací prostor pro hráče a nové stroje pro veřejnost
10. Unikátní prostor pro pořádání komunitních a sousedských akcí

You may also like...