Velkoobchody makro ČR pomáhají vyčarovat kouzelné Vánoce dětem i seniorům v regionech

Druhý ročník charitativního projektu Strom splněných přání odstartoval. Velkoobchod makro ČR tak pomůže splnit vánoční přání více než tisícovce dětí a seniorů. Od 14. listopadu do 20. prosince mohou zákazníci makro ČR podpořit ohrožené skupiny lidí ze svého regionu. Stačí si vybrat kartičku z vánočního stromu přání, produkt zakoupit a odevzdat za pokladnami. Udělat někomu radostnější Vánoce je tak opravdu jednoduché.

Od pondělí 14. listopadu mohou zákazníci makro ČR plnit přání dětí i seniorů z dětských a pečovatelských domovů, kteří by jinak neměli od koho vánoční dárky dostat. Stromy splněných přání se nachází v každé ze 13 prodejen makro ČR po celé České republice a také na centrále společnosti. Na každém je zavěšeno 100 přání. Veselejší Vánoce tak díky vaší pomoci může mít až 1 400 dětí a seniorů.

„Každá kartička na stromu splněných přání představuje konkrétní přání daného člověka – senioři svá přání napsali, děti, které ještě neumí psát, nakreslily. Zákazníci si mohou vybrat jakoukoli kartičku, produkt zakoupit a za pokladnou jej následně odevzdat. Zakoupené dárky budou až do Vánoc shromážděny v prodejnách. Následně je zabalíme a doručíme dětem i seniorům přímo pod stromeček v jejich domově,“ popisuje Daniela Hrbková, personální ředitelka makro ČR. Kromě dárků od zákazníků dostane každý domov také koš plný potravin.  

Zákazníci mají možnost podpořit vždy jeden místní dětský domov a jeden dům pro seniory, které zástupci prodejny makro ČR v daném regionu vybrali. Výjimkou není ani prodejna v Ústí nad Labem. „Našimi zákazníky je i Dětský domov Tisá a Domovy pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem, kde jsou umístěni lidé všech věkových kategorií, s mentálním i fyzickým postižením. Tehdy před třemi roky jsme jim před Vánoci chtěli jednoduše udělat radost a vymysleli jsme strom splněných přání. Díky našim zákazníkům, jsme mohli před Vánoci do obou domovů dovést kupu dárků. Doteď si pamatuju úsměvy na jejich tvářích, byl to nezapomenutelný pocit,“ říká s úsměvem Lenka Studená Hrochová, ředitelka prodejny makro Ústí nad Labem. Centrále se nápad zalíbil a vznikl krásný charitativní projekt pro všechny prodejny makro ČR, který rozdává úsměvy ve všech koutech České republiky.

You may also like...