Velký návrat Šárky Vaňkové. Koncertní turné P. S. Iveta s písněmi Ivety Bartošové

Patří k fanouškům Ivety Bartošové, na jejích písničkách vyrůstala. Když ji jednoho dne zaslechla v rádiu, začala si s ní zpívat a napadlo ji, že by se k jejím písním mohla vrátit. Brzy na to Šárku Vaňkovou s podobným nápadem oslovil Fredy Bittner, poslední kapelník Ivety Bartošové a koncert byl na světě. Nazvali ho P. S. Iveta a Šárka s ním před pár dny okouzlila první diváky ve Strašnickém divadle.

Ovace na prvním pražském koncertě nebraly konce, zpěvačku pak na pódiu zaplavilo množství květin a dárků. „Měla jsem pocit, že je tu Iveta s námi a že její písně opravdu chybí všem jejím fanouškům. Lidé na ně stále slyší,“ rozplývala se Šárka. Z jejích úst zaznělo celkem 22 písniček, nechyběly Ivetiny největší hity, jako Víš lásko, Málo mě zná či Léto. „Ohlasy jsou zatím velmi kladné, hezké a jsem za to šťastná. Iveta by měla, myslím si, radost. Diváci byli skvělí a vytvořili jsme jednu nádhernou energii,“ dodala zpěvačka, která od Strašnického divadla v čele s ředitelkou Alenou Šebkovou dostala na zakázku upečený dort s nápisem P. S. Iveta.


S Ivetou Bartošovou, která tragicky odešla před devíti lety, se sama několikrát setkala. „Vzpomínám na to moc ráda. Z Ivety šla vždy velmi přívětivá a přátelská energie a nálada,“ vzpomíná Šárka. Podobná ovládla 4. října 2023 i Strašnické divadlo. „Cítila jsem se nádherně… obklopena kapelou, skvělými lidmi. Byl to pro mě zážitek, na který nikdy nezapomenu a těším se na všechny další koncerty,“ říká zpěvačka, kterou doprovázela kapela v čele s Fredy Bittnerem a jako host tu vystoupil i její partner, herec Petr Vondráček, se kterým si zazpívala duet. Ve Strašnickém divadle spolu hrají představní Presidenti – a právě při jeho zkoušení se tu seznámili.

Fredy Bittner Band je poslední kapelou, se kterou Iveta plánovala turné. Společně se Šárkou sestavili 90 nabitých minut, kterými chtějí potěšit Ivetiny fanoušky. Nyní se s tímto jedinečným hudebním projektem chystají objíždět republiku. Momentálně se na ně mohou těšit diváci v Mladé Boleslavi, kde vystoupí 10. října a v Kladně na vánočních trzích 25. prosince. Další koncerty budou přibývat. Více informací o akcích a představeních Strašnického divadla najdete na www.strasnicke-divadlo.cz.

Foto: Jaroslav Hauer

You may also like...