Vernisáž první sólové výstavy Radky Homolové proběhne v Art-n-Coffee

Radka Homolová se umění věnuje pouze ve svém volném čase. Za svou uměleckou oblast považuje sochařství, malbě se začala věnovat až nedávno. A to protože si chtěla namalovat obraz domů. Z této touhy vzešel růžový obraz, který byl vystavený v Pasáži českého designu v exkluzivním uměleckém projektu ARTVARIUM a záhy si našel svého zájemce. Tento obraz odstartoval sérii variací monochromatických obrazů v různých barvách. V sochařství se věnuje portrétní tvorbě, hlava ženy, která byla též vystavená v Pasáži českého designu vznikla pod vedením sochaře Jana Řeřichy.

Na první sólové výstavě Radky Homolové, pod kuratelou Renáty Mužíkové, uvidíte zejména novinky. Zveme Vás na vernisáž výstavy, která se uskuteční v Art-n-Coffee, 10. ledna v 18 hodin.


Radko je to Vaše první výstava, na co se můžeme těšit?

Ano, je to moje první výstava. Je to hodně o pocitech, které se na plátnech projevily jako abstrakce, ale pár témat řeším i přes konkrétní motivy. Obrazy prý působí pozitivně a optimisticky, tak uvidíme, co budou říkat návštěvníci. 

Vaše přímení je totožné jako příjmení hudebníka Honzy Homoly, který je také malíř. Je mezi vámi nějaká rodinná vazba?

Máme společnou babičku a dědečka :). Tedy ano, Honza je můj bratranec. 

Kdo je Radka Homolová, je více malířka, sochařka nebo ….?

Osobně jsem vždy tíhla k sochařství, které je mi bližší. Ale častěji se dostávám k malbě, asi i proto, že je jednodušší ji zprocesovat, když mám zrovna potřebu se umělecky vyjádřit.

Více na: art-n-coffee.cz, www.facebook.com/artNcoffeeAfrica

You may also like...