Vídeňští odborníci zdarma ocení mince všem zájemcům

Numismatičtí experti ocení zdarma jakékoli mince, které zájemci přinesou v pátek 6. března do Obecního domu. Renomovaní odborníci z přední vídeňské numismatické společnosti Schoeller Münzhandel budou oceňovat nejen speciální sbírky, ale i třeba jednotlivé mince po babičce či dárky k výročí.

Chceme tímto krokem zahájit novou tradici a podobnou akci opakovat každý měsíc. Bezplatné určení hodnoty mincí na světovém trhu bude probíhat mezi 10. a 15. hodinou – a zaručujeme komunikaci v českém jazyce,“ říká předseda představenstva Pražské mincovny Pavel Trtík a dodává: „Samozřejmě, pokud má zájemce k ocenění deset a více mincí, doporučujeme si čas předem zarezervovat“.

Reálnou hodnotu mincí popíší Ladislav Krecek a Alexander Schwab-Trau, zaměstnanci numismatického domu Schoeller Münzhandel. Nejde primárně o komerční společnost, vlastníkem domu je rakouská centrální banka Oesterreichische Nationalbank. Vše bude probíhat v českém jazyce, například Ladislav Křeček je rodákem ze Znojma, který emigroval v roce 1968 s rodiči do Vídně.  

Vchod na akci je od Prašné brány z prodejny Pražské mincovny.

You may also like...