Video poslance Havránka: Přeje si rychlejší stavební řízení. Ta trvají stejně dlouho jako let ze Země na Mars

Nový rok se blíží – a úměrně s tím se začínají množit i přání, co by se během něj dalo zlepšit. S netradičním vzkazem přichází nováček v poslaneckých lavicích Jiří Havránek (ODS). Ten se v novoročním videu rozhodl být konkrétní a pragmatický. Ve stejném duchu by se podle něj měla proměnit i realita českých stavebních řízení.

Koalice SPOLU během předvolební kampaně kritizovala nový stavební zákon, který schválila ještě minulá Poslanecká sněmovna. Nelíbil se jí především příslib nového superúřadu zaměstnávajícího tisíce úředníků. Už teď proto na schválení čeká novela, která jeho vznik odkládá. Do konce roku by měl být zrušen úplně za současného přijetí pravidel pro urychlení výstavby.

Na to poslanec reaguje i ve svém novoročním PFku. „Chtěli jsme udělat vánoční video, které nebude klasickým PFkem, které řekne, co chci ve Sněmovně dělat,“ vysvětluje smysl videa Jiří Havránek, který se chce po Novém roce ucházet o pozici předsedy sněmovního podvýboru pro bytovou politiku. „Chtěli jsme jednoduchým způsobem ukázat, co je největší problém výstavby u nás – strašně dlouhá doba stavebního řízení,“ dodává.

Průměrná doba stavebního řízení v ČR je v současnosti 246 dní. Havránek podotýká, že za stejnou dobu se dá doletět ze Země na Mars. „Což je jistě složitější úkon než několik razítek,“ glosuje.

Téma bydlení podle něj trápí hlavně mladé lidi, což je problém, jehož řešení se chce věnovat právě v podvýboru pro bytovou výstavbu. „Na půdě tohoto podvýboru by dle mého měla aktivně probíhat diskuze se všemi, kteří mají k bydlení co říci a kteří nám mohou pomoci s výstavbou v České republice,“ zdůraznil teprve devětadvacetiletý poslanec.

You may also like...