Vinograf oslavuje úspěch na karlovarském festivalu

56. ročník legendárního karlovarského filmového festivalu KVIFF je za námi a s ním i první působení pražské skupiny Vinograf na něm. Venkovní i vnitřní vinný bar v centru dění, v prostorách kavárny v hotelu Windsor na kolonádě v Karlových Varech, kde se rozlévalo víno a podávalo teplé jídlo po celou dobu trvání festivalu, měl mezi hosty nevídaný úspěch.

Dočasné karlovarské prostory nabídly ojedinělou atmosféru a možnosti. Hosté se zde po celý týden stavěli na skleničku vína, na snídani, oběd i večeři. K vínu nechybělo ani skvěle nakombinované tapas a gril. “KVIFF byl pro nás jedinečnou příležitostí vyzkoušet si trochu jiný koncept, ovšem s tradiční nabídkou Vinografích služeb a pohostinnosti. Bylo to pro nás velké poprvé mimo domovskou pražskou půdu. Kromě výzvy to ale vnímáme také jako jeden ze způsobů, jak se prát s nástrahami, které dnes gastronomii potkávají, jako je všeobecné zdražování a nedostatek lidí,” říká Jan Horešovský, spolumajitel skupiny Vinograf a dodává: “Všichni jsme plni dojmů a zážitků a už nyní máme spoustu nápadů na příští ročník, na který se velmi těšíme.”

Vinograf ale nezahálí a nyní skupina oznámila další významný krok, a to otevření ostravské pobočky. Toto pondělí 18.7. se v Ostravě otevřel plnohodnotný vinný bar Vinograf s bohatou selekcí vín. Pražské milovníky vín potěší prodloužená otevírací doba baru na Korunní, kam přes léto mohou zajít na skleničku, studené tapas a některé teplé pokrmy šest dní v týdnu vždy od 14ti hodin.

You may also like...