Vinograf zpestřil svůj vinohradský bar stylovým nábytkem

Pražský Vinograf (vinný bar, kde se vaří) osvěžil svůj bar v Korunní ulici designovým českým nábytkem od společnosti Modernista. Vinohradský bar tak dostal neotřelý nádech českého modernismu a liší se nejen od svých sesterských poboček, ale hlavně od dalších typických pražských vinoték. 

Modernista je specialista na český design a užité umění a výrobce a prodejce dobou prověřených předmětů z 20. století i z designové současnosti. Na základě výhradní autorské licence na tvorbu Jindřicha Halabaly Modernista vyrábí repliky původních nábytkových kusů z produkce UP závodů. Ve Vinografu na Korunní si tak můžete posedět v křeslech „Tulešice“ nebo nepolohovacím modelu křesel H-70, doplněných o Halabalův nadčasový konferenční stolek.


Vinograf si stylový funkční nábytek a dekorace vybral nejen proto, že se líbí, ale zároveň tím odkazuje na šikovnost českých designérů a jejich podporu. Bar se od nového roku začal intenzivně věnovat změnám, které vedou k udržitelnějšímu provozu. Odebírá například suroviny na vaření i kosmetiku převážně od lokálních českých dodavatelů. Podpora tradičního českého designu vyznačujícího se navíc i kvalitou a funkčností je tak další díl skládačky.

“Halabalův nábytek jsme snad všichni měli doma, ta velká pohodlná křesla s mohutnými područkami. Návrat k tradičnímu českému nábytku je pro nás přirozený posun a zapadá to tak do celého vinografího konceptu,” dodává Vladimíra Dittrichová, marketingová manažerka skupiny Vinograf.

Foto: Vladimíra Dittrichová

You may also like...