Vítězem turnaje Puky pomáhají se stal tým HC Slavia Praha

V Brně proběhl o víkendu 30.-31. března soutěžní turnaj Puky pomáhají, který byl vyvrcholením stejnojmenné kampaně společnosti Kaufland. Ta v loňském roce rozdělila podporu v hodnotě 10 milionů korun mezi celkem 88 týmů mladých hokejistů z celé České republiky. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů, kterým hlasy zákazníků v rámci kampaně zajistily první místo v jejich regionu a kvalifikační vstupenku na tento turnaj.

Celý víkendový turnaj se nesl v duchu přátelského soupeření o nejlepší hokejový tým z vybrané skupiny. Každý tým měl možnost přivést na turnaj 18 hráčů a 2 brankáře a utkat se nejen v hokejovém turnaji, ale také v dovednostních soutěžích na ledě i mimo něj a ve vědomostní soutěži. Teprve po sečtení získaných bodů ze všech čtyř soutěžních kategorií byla vyhlášena jména vítězů.

Třetí příčku ze všech zúčastněných týmů obsadil SKLH Žďár nad Sázavou, stříbrná pozice patří HC Dukla Jihlava a na prvním místě se umístil tým HC Slavia Praha.

Mladé hokejisty doprovodili na akci také jejich trenéři a rodiče, kteří se na turnaji mohli zúčastnit přednášky hokejového trenéra Jana Kregla na téma dlouhodobého rozvoje mladých sportovců a workshopů zaměřených na témata související s všestranným rozvojem a přípravou mladých sportovců. Hosty byli například mentální kouč Marián Jelínek, kondiční trenérka české hokejové reprezentace Hana Bubníková a také trenér Slavomír Lener z Olympijského výboru ČR.

„Jsme velice hrdí, že můžeme dlouhodobě podporovat mladé hokejové talenty z regionálních týmů a rozvíjet jejich nadšení pro tento sport. Víkendový turnaj Puky pomáhají jsme se snažili koncipovat tak, abychom pomáhali všestranně rozvíjet malé hokejisty a zároveň umožnili jim a jejich rodičům užít si víkend naplno. Pro týmy jsme zajistili ubytování a vhodnou stravu po celou dobu turnaje a zároveň jsme připravili bohatý doprovodný program pro děti i dospělé,“ říká jednatelka společnosti Kaufland Klára Beňačková.