Vladimír „Guma“ Kulhánek oslaví pětasedmdesátiny dvěma koncerty

Dva exkluzivní koncerty nazvané „Čas je mý kuře v hodinkách – Vladimír ‚Guma‘ Kulhánek 75“ se uskuteční u příležitosti pětasedmdesátých narozenin, které legendární baskytarista v letošním roce oslaví.

První z obou koncertů pořádá Agentura Macháčková a uskuteční se 8. 10. 2019 v pražském Lucerna Music Baru. Druhé vystoupení proběhne v brněnském Sono Centru a bude se konat 15. 10. 2019.„Na obou vystoupeních zahraje Vladimír ‚Guma‘ Kulhánek hned se čtyřmi kapelami. Dvě z nich psaly historii československého bigbítu a dvě další prezentují současné aktivity jednoho z našich nejlepších baskytaristů,“ vysvětluje Petra Macháčková z pořádající agentury. V Praze se představí formace PRAK, Luboš Andršt & Energit, Vladimír Mišík & Etc… „40“ a vrcholem večera bude pro tuto příležitost obnovené Flamengo, které zahraje skladby z legendární a snad nejznámější bigbíťácké desky „Kuře v hodinkách“ (1972).

Pro brněnský koncert je nachystán totožný program s jedním rozdílem, kapelu PRAK nahradí zbrusu nové seskupení Livin Free. V Lucerna Music Baru navíc jako speciální hosté vystoupí Kamil Střihavka a Michal Pavlíček, s nimiž se „Guma“ setkává ve skupině Supergroup.cz, která vznikla na základě ankety radia Beat a svedla dohromady špičkové muzikanty tuzemské rockové scény. Vladimír „Guma“ Kulhánek se narodil 4. 9. 1944 v Praze. Na baskytaru začal hrát v podstatě náhodou, když byl na svém maturitním večírku osloven kapelou, která tam tehdy hrála, aby zaskočil za basistu, který se toho večera skupině prostě ztratil. Ostatně „Guma“ k tomu říká: „Oni mi říkali: ‚Pojď hrát,‘ a já povídám: ‚Já to neumím,‘ a oni na to: ‚Hraj čtyři,‘ a tak jsem šel.“Tehdy se ovšem jednalo ještě o kontrabas.

Když později dostal do ruky svou první baskytaru, nešlo jí odolat a z „Gumy“ se stal profesionální muzikant. Postupně prošel mnoha vyznanými českými kapelami. Všechny vyjmenovat nelze, proto připomeňme namátkou například Donald, Flamengo, Etc, Stromboli, Bohemia a mnoho dalších. Odehrál tisíce koncertů a podílel se na nahrávání několika desítek rozhodujících alb československé hudební historie.