Vsaďte v létě na termosky a termokonvice

Myslíte, že s odchodem zimy už nebudete termosky ani termokonvice potřebovat, jelikož už není nutné se zahřívat teplým čajem vprostřed chladných dní? Omyl! Právě teď je naopak využijete, abyste uchránili své oblíbené nápoje před teplými slunečními paprsky. Představíme vám produkty, které dokážou perfektně uchovat požadovanou teplotu a nesmí vám v letošní jarní a letní sezóně chybět!

U termosek, termokonvic i termošálků je důležité, aby byly vyrobeny z netoxických materiálů, odolné, neměnily chuť nápoje a také dobře těsnily a udržely v sobě i sycené nápoje. Kdo by chtěl mít batoh nebo kabelku celé zalepené od vylité limonády? Tím nejdůležitějším faktorem při výběru ovšem zůstávají dobré izolační vlastnosti. „Zásadní vlastnost odlišující kvalitní produkty je vždy ta izolační, tedy jak dlouho vydrží nápoj horký nebo studený. U termosek chtějte pro horký nápoj alespoň 8 hodin, tedy celodenní ‚výdrž‘. Pro udržení teploty studeného nápoje jsou pak hodnoty většinou o dost vyšší,“ uvádí Martin Potůček z e-shopu termoo.cz. U termokonvic je pak časový úsek zpravidla ještě delší. Skvělým pomocníkem jsou také termonádoby, které uchovávají čerstvé jídlo. Představíme vám top produkty jarní a letní sezóny 2022.

Ideální do kabelky i do batohu

Termosky v barvách jara

Spolehlivé 100% těsnící termosky ENDLESS od německé značky Alfi udrží nápoje 12 hodin teplé a 24 hodin studené, tělo je vyrobeno ze špičkové nerezové oceli a pítko z kvalitního plastu, navíc mají úpravu colourProtectTM takže jsou odolné vůči oděrům a nárazům. Jsou netoxické, můžete v nich mít i sycené nápoje, ovocné džusy a šťávy a navíc váží jen 326 g, takže se vám v batohu nepronesou. Vybírat můžete z různých barevných variant.

Designový skvost

Jsou nejen praktické, ale také perfektně vypadají! Termosky Balance jsou 100% těsnící, udrží nápoj 12 hodin teplý a 24 hodin studený a vyrábějí se i ve variantě s integrovaným filtrem na sypaný čaj.

Městská inspirace

Termosky z řady City Line o objemu 0,7 l se hodí i na větší výlety, anebo při sportování či namáhavé fyzické aktivitě, kdy kvůli pocení musíte doplňovat dostatek tekutin. Mají praktický šroubovací uzávěr s poutkem a ve svých útrobách udrží obsah 8 hodin teplý a 16 hodin studený.

Víte, že…

 • Tělo je z 60–70 % tvořeno vodou, proto při horkém počasí či fyzické zátěži a nadměrném pocení může rychle dojít k dehydrataci, pokud nejsou tekutiny doplňovány.
 • Při běžných klimatických podmínkách ztrácí tělo vylučováním, dýcháním nebo pocením přibližně 1,85–2,6 l tekutin denně, během letních veder to může být i mnohem více.
 • Žízeň je varovným signálem! Objeví se až ve chvíli, když už tělo ztratilo více než 1 % tekutin. Proto pijte, i když žízeň nepociťujete.
 • Hlídat pitný režim vám pomohou mobilní aplikace jako Water Reminder, Water Daily, Water Time, WaterLama a další. Anebo si jednoduše nastavte na mobilu budík, aby vám každou hodinu doplnění tekutin připomněl.

Velký objem: Perfektní pro celodenní cestování

Pokud budete mimo domov delší dobu a potřebujete mít po ruce větší termosku, abyste mohli zahnat žízeň kdykoliv během dne, volte ty s objemem 0,9 l nebo 1 l. Buď mohou být klasické bez pítka, kdy šroubovací uzávěr slouží jako hrneček, anebo s pítkem. Zvláště v těchto případech je důležité při výběru hledět na termoizolační vlastnosti, aby si nápoj opravdu po celý den udržel potřebnou teplotu.

Tip:

Moderní termosky z řady City Line o objemu 0,9 litrů s velkým otvorem na pití a praktickým poutkem se budou hodit nejen při toulkách městem, ale i v přírodě. Nápoje udrží 8 hodin teplé a 16 hodin studené, jsou vysoce odolné a vhodné i pro sycené nápoje. K dostání ve třech barevných provedeních.

Když malé dobrodruhy přepadne žízeň…

U dětské termosky je vedle termoizolačních vlastností velmi důležitou vlastností i odolnost – sami určitě dobře víte, že malým výletníkům často v zápalu akce lahev vypadne z ruky, anebo s batůžkem nezacházejí zcela šetrně. Termosky Alfi naštěstí vydrží všechny nárazy i dobrodružství! A samozřejmě prim hraje i design – s hezkými obrázky bude dodržování pitného režimu o poznání radostnější! Termoska se bude hodit celý den – do školy, na kroužky, při sportování i během víkendových výletů.

Víte, že…

 • Celkový objem vypitých tekutin by se u sedmiletého až desetiletého dítěte měl pohybovat okolo 1,8 litru za den. Odvíjí se podle váhy, fyzické aktivity, počasí, zdravotního stavu a dalších faktorů.
 • U dětí může k dehydrataci dojít rychleji než u dospělých. Příznaky se mohou podobat projevům ADHD a vést k nepozornosti, ale také ke zvýšené únavě.
 • Příliš cukru v nápojích může u dětí způsobit nadměrnou aktivitu, proto raději volte neslazený ovocný čaj, čistou vodu, anebo ji můžete vylepšit třeba snítkou čerstvé máty a troškou vymačkaného citronu.

Na kafíčko nebo čaj k počítači i napínavé knize

Člověk se často zabere do práce nebo literárního příběhu, až zapomene, že si uvařil čaj nebo kávu… S termošálky se vám ovšem nestane, že vám hned nápoj vystydne. V letních měsících zase oceníte, že vám termošálek uchová po určitou dobu nápoj chladný, i když si jej vezmete třeba na zahradu nebo na balkon, kde žhnou sluneční paprsky. Perfektní tandem tvoří termošálky společně s termoskami a termokonvicemi, ze kterých si nalijete studený či teplý nápoj a díky termošálku zůstane v příjemné teplotě.

Termohrnek na cesty

Zatímco termošálek je ideálním společníkem, když si chcete posedět a nápoj vychutnat, termohrnky jsou skvělým parťákem na cestách. Můžete je využít v autě, anebo třeba po cestě do práce.

Víte, že…

 • Dehydratace může negativně ovlivňovat schopnost soustředění za volantem.
 • Termohrnky lze ovládat jednou rukou, což je v autě praktické.
 • Vždy při výběru zjišťujte, zda je termohrnek 100% těsnící, protože stačí prudší zabrzdění a při nekvalitním utěsnění budete mít potřísněný interiér vozu.

Termokonvice do každé rodiny

Termokonvice se stanou ozdobou vaší kuchyně i jídelního stolu, díky nimž budete mít stále po ruce nápoje v potřebné teplotě. Nejsou však určeny na cesty, jinak by mohlo dojít k poškození konvice nebo opaření. Na výběr máte termokonvice o různých objemech, abyste si mohli vybrat tu pravou pro vaši rodinu, široké je také spektrum barev, aby ladily do vašeho interiéru. Péče o termokonvice je velmi jednoduchá – pomoci vám v ní může kartáč na mytí a čistící tablety, které lze přiobjednat.

Tip:

Moderní vakuová termokonvice SKYLINE 1 l udrží nápoj až 12 hodin teplý nebo 24 hodin studený. Jednoduše se s ní manipuluje jednou rukou díky příjemné ergonomické rukojeti. K dostání v různých zajímavých barevných kombinacích. Za atypickým designem konvice stojí designéři Christian Rummel a Tim Storti.

Poctivá ocel vydrží věčnost

Tělo konvic z dvoustěnné nerezové oceli udrží nápoje 12 hodin teplé a 24 hodin studené, na kvalitní technologii je pětiletá garance na izolační vlastnosti. Ačkoliv působí robustně, ve skutečnosti se s nimi jednoduše manipuluje jen jednou rukou a snadno se čistí.

Pro milovníky čaje i kávy

Příprava teplého čaje a kávy nikdy nebyla jednodušší! Díky filtrům si je můžete připravit přímo v konvici a nápoj tak uchovat teplý po dlouhou dobu.

Víte, že…

 • Čaje jsou vhodnou součástí pitného režimu.
 • Každý čaj má svá specifika a může mít pozitivní účinky na organismus. Například pokud chcete, aby se vám lépe spalo, připravte si odvar z meduňky anebo heřmánku.
 • Obyvatelé v zemích, kde vládne tropické či subtropické podnebí, často pijí teplý nebo vlažný čaj – pomáhá totiž vytvářet pot, kterým se tělo přirozeně ochlazuje i bez náročné fyzické aktivity. Příliš studené pití ve skutečnosti v létě není vhodné – může způsobit žaludeční křeče a u citlivějších jedinců také chrapot.
 • Pokud si budete dávat v létě kávu, doporučuje se vypít k ní vždy sklenici vody pro doplnění tekutin.

Je libo teplý oběd na cesty nebo stále čerstvou svačinku?

Nejen pití, ale také jídlo si můžete uchovat ve stálé teplotě. Díky termonádobám jednoduše převezete polévky i hlavní jídlo, aniž by vychladlo, ale můžete je využít i pro přenos ovoce a zeleniny, které ani ve vedrech neztratí svou čerstvost. Vychutnáte si je pak třeba v práci, ale také na cestách, ať už vás čeká dlouhý den za volantem, anebo vyrážíte do přírody. Už nemusíte hledat žádné nezdravé fast foody, pěkně si pochutnáte na tom, co máte rádi!

Tip:

Termonádoby Balance 0,5 l udrží obsah 9 hodin teplý nebo 18 hodin studený, takže jsou spolehlivým společníkem i na delší cesty. Mají 100% těsnění, jsou vyrobeny ze špičkové nerezové oceli, takže je jen tak nerozbijete a jídlo díky technologii AromaSafe® neztratí svou chuť.

Termonádoby Endless 0,5 l udrží obsah 5 hodin teplý nebo 10 hodin studený, 100% těsní, jsou odolné vůči oděrům a nárazům a jídlo díky technologii AromaSafe® neztratí svou chuť. V praktické horní části můžete samostatně uskladnit potraviny (např. müsli do jogurtu nebo krutony do salátu či polévky).

Víte, že…

 • Tekutiny můžete v létě doplňovat také ovocem, zeleninou, polévkami a dalšími potravinami s vysokým obsahem vody. Více než 90 % vody v sobě ukrývají například okurky, ledový salát, meloun, ředkvičky, jahody, borůvky či brokolice.
 • Skvělým jídlem na cestě jsou takzvané „finger food“, tedy svačinky, které si můžete jednoduše strčit do úst prsty a ke konzumaci nepotřebujete nůž ani vidličku. Může se jednat například o zeleninové hranolky s dipem (který jednoduše uložíte do samostatné horní části termonádob Endless), placičky z mléčné rýže s čerstvým ovocem či marmeládou, anebo nakrájený slaný koláč či jednohubky.

Chladicí nádoby na víno i na sekt

Zvláště v jarních a letních měsících vám při pořádání oslav nebo setkání s rodinou či přáteli nesmí chybět chladící nádoba, kam umístíte víno anebo sekt. Hodí se pro jakoukoliv láhev o objemu 0,7 l nebo 1 l. Dvojitá stěna z nerezové oceli zajišťuje dokonalé chlazení nápoje, navíc se nemusíte bát orosení nádoby ani skvrn na stole. Nádoba s nadčasovým designem je velmi odolná vůči nárazům a oděrům.

Víte, že…

 • Teplota vína má vliv na jeho chuť i vůni.
 • Šumivá a šampaňská vína by měla být podávána přibližně při teplotě 4–8 °C.
 • Bílá sladší a dezertní vína by měla mít teplotu okolo 8–12 °C, bílá suchá vína pak 9–12 °C.
 • Je mýtem, že červená vína mají mít „pokojovou teplotu“. Je vhodné je lehce vychladit, obvykle na 14–16 °C, těžší pak na 16–19 °C.
 • Nedávejte vína do mrazáku, ani je nepodávejte s ledem, abyste nenarušili jejich chuť a aroma.

Více informací a výrobky k zakoupení najdete na e-shopu termoo.cz.

You may also like...