VW Golf VIII 1.0 TSI 2020: Legendární auto v novém designu

Stará, dobrá, lidmi oblíbená legenda VW Golf, tentokrát ale osmé generace z roku 2020 k nám přijela na testování. Je málo modelů vozů, které mají tak konzervativní vzhled jako Golf. Odlišností je přední maska. Světlomety propojuje světelná linka a vzhled doplňuje dravý nárazník.

Osmá verze Golfu se víceméně vymyká trendu zvětšování vozů, je jen o něco delší, mírně užší a výrazně nižší než sedmá. Aerodynamika nového modelu se díky nižší přídi výrazně zlepšila, ale tradiční vzhled zůstal zachován.

Motor a převodovka

Tříválcový benzínový motor o objemu 999 ccm a výkonu 81 kW přenáší sílu tohoto hatchbacku na přední kola pomocí šestistupňové manuální převodovky. Díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 10.2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 202km/h.


Interiér a vybavení

Golf VIII je vybaven systémy asistence řidiče, jako je adaptivní tempomat, systém sledování mrtvého úhlu, rozpoznávání dopravních značek a systém sledování jízdních pruhů. Má i systém nouzového brzdění, který dokáže rozpoznat potenciální kolizi s vozidlem nebo chodcem a případně aktivovat brzdy, aby se předešlo nebo minimalizovalo riziko srážky.

Ovládací prvky jsou dobře dostupné, vlevo od volantu je panel s tlačítky pro ovládání světel, žádné páčky. Golf má podsvícené vnější kliky u dveří, podsvícené vnitřní lišty ve dveřích, osvětlení prostoru pro nohy. Barvu osvětlení si můžete snadno navolit podle přání.

Přepracovaný infotainment je minimalističtější a ladí s celkovým designem interiéru. Vizuální jednoduchost se však vůbec nepromítá do provozní jednoduchosti. Například vypínání a zapínání asistenta řidiče z obrazového menu není příliš pohodlné. Přesto by mělo být často potřeba., už jen pro vypnutí asistenta pro jízdu v pruzích, který je sice skvělý na dálnicích a státovkách, ale umí být i obtěžující

Kufr má objem 381 litrů a po sklopení zadních sedaček se do něj vejde až 1237 litrů. Zajímavé je otevírání zadních dveří, slouží k tomu výklopný znak VW.

Jízdní vlastnosti

Volkswagen Golf VIII má vynikající jízdní vlastnosti, což je typické pro modely této řady. Auto je pohodlné, dobře ovladatelné a poskytuje stabilní jízdu. Díky pokročilým technologiím a inovacím v aerodynamice a podvozku je Golf schopen nabídnout dynamický zážitek z řízení při zachování komfortu a bezpečnosti. Vůz dobře sedí v zatáčkách, přesně reaguje na pohyb volantu. Jízda je plynulá, řazení rychlé a krátké. 

Kombinovaná spotřeba u testovaného vozu byla při nájezdu přes 600 km 5,4l. VW Golf VIII nabízí vyváženou kombinaci komfortu, dynamiky a bezpečnosti, což ho činí oblíbenou volbou mezi řidiči všech věkový kategorií. 

Vozidlo k testování zapůjčila společnost AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

PF
Foto: archív redakce

You may also like...