Vychází audiokniha Za sny, kterou načetl Richard Krajčo

Richard Krajčo se po letech vrátil do role interpreta audioknihy, autorkou knižní předlohy je Karin Krajčo Babinská.

Audiotéka.cz vydává audioknihu Za sny, kterou načetl Richard Krajčo společně se svou manželkou – autorkou knihy, režisérkou a scenáristkou – Karin Krajčo Babinskou. Čtyř a půlhodinové dílo je dostupné k poslechu a ke stažení v mobilní aplikaci Audiotéka, na fyzických nosičích vyjde audiokniha koncem měsíce.

Richard Krajčo strávil několik lednových dní v nahrávacím studiu, kde zpěv u mikrofonu vyměnil za načítání audioknihy Za sny, kterou napsala jeho manželka Karin Krajčo Babinská: „Kniha vznikla na základě stejnojmenného scénáře, protože původně měla být filmem. A v roli Maxe byl vždycky Richard na prvním místě. Objevil se i v ilustracích knihy,“ vysvětluje autorka, proč o jiném interpretovi neuvažovala. Na audioknize se podílela jako režisérka a také načetla pasáže s deníkovými zápisky hlavní ženské postavy.

„Já s tím příběhem žiji od první chvíle, kdy ho Karin začala psát. A tím, že tuto knížku v podstatě znám nazpaměť – od začátku do konce a zase zpátky, tak je to pro mě trošku snadnější, než byly ty předešlé audioknihy,“ popsal práci ve studiu Richard Krajčo.

Vydejte se na cestu za sny

Příběh vypráví o Maxovi, který žije v Holandsku a má zdánlivě všechno – lukrativní pracovní místo v úspěšné firmě, luxusní dům a dostatek peněz. Něco hlubšího však postrádá a prázdno vlastní existence ho dožene až na samé dno. Náhodné setkání s krajankou z Čech Marlou, Maxovi zcela změní život. Společně se vydávají na cestu bez cíle.

Zůstaň tu se mnou

Audioknize přidává další rozměr píseň Zůstaň tu se mnou kapely Kryštof, která v audioknize zazní. Píseň psal Richard Krajčo právě na základě nerealizovaného scénáře a fanoušci kapely si tak mohou konečně poslechnout celý příběh, který je na pozadí úspěšného hitu.