Východní Morava ožije ve druhé půli prázdnin filmovým i hudebními festivaly

Oblíbený letní filmový festival Letní filmová škola vás zve do Uherského Hradiště na cestu současným, historickým a česko-slovenským filmem. V programu 47. Letní filmové školy se můžete těšit mimo jiné na českou premiéru filmu Petera Bebjaka Zpráva, která v letošním roce reprezentovala Slovensko na Oscarech. Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce 1944, kdy z koncentračního tábora v Osvětimi uprchnou dva vězni, aby podali světu zprávu o zvěrstvech nacistického režimu. Závěrečnou projekci festivalu doprovodí režisér filmu a producenti Rastislav Šesták a Ondřej Zima. 47. Letní filmová škola se koná v Uherském Hradišti od 6. do 11. srpna. 

22. ročník country festivalu Starý dobrý western se koná ve dnech 6. – 8. srpna na tradičním místě, kterým je přehrada Bystřička. V programu festivalu vystoupí mimo jiné Žalman a spol., Poutníci, Věra Martinová a Meritum. 

V sobotu 7. srpna vyjíždí z Valašského Meziříčí v 9.50 a ve 13.10 do Rožnova pod Radhoštěm Zpívající vlak, ve kterém pasažérům zahrají muzikanti. Z Rožnova do Valašského Meziříčí pak jede v 11:12 a 15:34 hodin. Jde o další jízdu z programu Rožnovského parního léta, jehož hlavní hvězdou je parní lokomotiva zvaná Velký býček alias Tulák, která byla vyrobena v roce 1924. V Rožnově pod Radhoštěm – v areálu Valašského muzea v přírodě se o víkendu 7. – 8. srpna koná mezinárodní festival slovenského folkloru Jánošíkov dukát. Na festivalu vystoupí čtrnáct folklorních souborů a skupin z České republiky, které se věnují slovenským lidovým písním, tancům a zvykům, a také soubory jiných národnostních menšin žijících v ČR.  

Zaposlouchejte se do příběhů, do libých tónů hudby, užijte si scenérie Podzámecké zahrady v Kroměříži. Program festivalu Hortus Magicus bude zahájen pátečním koncertem v Kostele svatého Jana Křtitele. V sobotu 7. srpna se můžete těšit na program pro děti i dospělé v Podzámecké zahradě. Vstup do zahrady je po celý den zdarma. Těšit se můžete na procházky zahradou, poutavý storytelling či loutkové divadlo. Závěr festivalu bude patřit scénickému oratoriu Karla Ditterse Il Davide. www.hortusmagicus.cz/cs/ 

V reprezentačním sále státního zámku Vizovice se konají koncerty 54. Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby. Nejbližší koncert se koná v pátek 6. srpna v 19.30 hodin – Trio Incendio. https://www.dkvizovice.cz/54-vizovicke-zamecke-kulturni-leto-aloise-haby-2021/ 

Hranou kostýmovanou prohlídku zámeckého parku v Lešné u Valašského Meziříčí s názvem Dostaveníčko v zámeckém parku připravilo na pátek 6. srpna a neděli 8. srpna Muzeum regionu Valašsko. Vyrazte na romantickou procházku parkem v doprovodu půvabné Minki a dalších členů hraběcí rodiny Kinských. Zažijete atmosféru první republiky a setkáte se s poslední generací rodu Kinských v době předsvatebních příprav a velkých plánů. Kostýmované prohlídky začínají vždy od 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. 

Pro Babské rady se vydejte v úterý 10. srpna do Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti. Literárně-folklorní pořad Babské rady začne v 19:00 hodin. 

Další pozvánky na akce pořádané na Východní Moravě najdete na www.vychodni-morava.cz. Termíny akcí se v závislosti na aktuálních opatření a počasí mohou měnit, sledujte stránky pořadatelů.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...