Výrobní linky opustil miliontý vůz Peugeot 3008

Po pěti letech od svého uvedení na trh opustil výrobní linky závodu v Sochaux miliontý Peugeot 3008, jeden z nejprodávanějších vozů značky Peugeot. Vůz s pořadovým číslem 1 000 000 je vybaven plug-in hybridním pohonem. Peugeot 3008 lze jednoznačně považovat za mimořádně úspěšný model. Vyrábí se v Evropě a Číně a všude po světě se setkává s přízní zákazníků i odborné veřejnosti. Získal už sedmdesát šest ocenění v různých zemích, včetně nejprestižnějšího titulu Car of the Year v roce 2017. Pětašedesát procent prodejů vozu Peugeot 3008 připadá na Evropu, mezi hlavní mimoevropské trhy patří Turecko, Izrael, Japonsko a Egypt.

Ve Francii je Peugeot 3008 lídrem ve svém segmentu od prvního měsíce uvedení na trh a v Evropě si letos v segmentu SUV drží druhé místo. Silnou pozici zaujal v jižní Evropě, kde je jedničkou v Portugalsku a dvojkou v Itálii a Španělsku. V České republice je po modelu 2008 druhým nejprodávanějším osobním vozem značky Peugeot.

Více než osmdesát procent prodejů vozu Peugeot 3008 tvoří verze s automatickou převodovkou a téměř třicet osm připadá na vyšší segmenty, což dokonale ilustruje posun značky Peugeot směrem k vyšším kategoriím produktů.

Nová éra modernosti a elegance

V loňském roce v září byl představen nový modernizovaný Peugeot 3008, který je dokonalým ztělesněním koncepce „Power of choice“. Nabízí plug-in hybridní motory a pohon dvou nebo čtyř kol a spalovací benzínové nebo naftové motory kombinujícími potěšení z jízdy a úspornost. Jeho design zahajuje novou éru modernosti a přináší větší eleganci. Obměnou prošla zadní Full LED světla a změnil se i vzhled přední části. Přibyly nové odstíny karoserie a příplatkový set „Black Pack“. Třitisíceosmička vyniká v oblasti inteligentních technologií a nabízí nejnovější generaci asistenčních systémů řízení a také nový Peugeot i-Cockpit® s novou vysoce kvalitní přístrojovou deskou a novým desetipalcovým dotykovým displejem s vysokým rozlišením. Celou komplexní nabídku doplňuje nová struktura modelové řady, která se nedávno poprvé představila u vozu Peugeot 308. Tvoří ji tři úrovně, každá z nich může být doplněna mezistupněm výbavy označovaným jako „Pack“.

Po modernizaci má vůz na trhu vydržet až do roku 2023, kdy je očekáván jeho nástupce.

Bohumil Brejžek
Foto: Bohumil Brejžek a archiv Peugeot

You may also like...