Vyšla kniha Dominiky Trčkové Laskavci: Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět

V pondělí 7. června vyšla pod názvem Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět kniha Dominiky Trčkové přinášející příběhy sedmi (ne)obyčejných lidí ve věku dvacet až čtyřicet let, kteří se snaží smysluplnými projekty měnit svět. Na jejích stránkách se čtenáři seznámí třeba s Liborem Hořením, zakladatelem DobroKávy, Olí Štrejbarovou, která má na svědomí úspěšná Ježíškova vnoučata, a dalšími inspirativními lidmi. Sedm rozhovorů s odvážnými osobnostmi, jejichž laskavé projekty zlepšují život (nejen) jejich okolí, odhaluje různé podoby laskavosti. Publikace obsahuje také předmluvu matematika Karla Janečka, který v rámci své nadace dlouhodobě podporuje laskavé aktivity, a autora bestselleru Hygge Meika Wikinga. Autorka vyzpovídala rovněž celou řadu odborníků, například lékaře Jana Vojáčka, farářku Martinu Viktorii Kopeckou nebo biohackerku Veroniku Allister. Fotografie v knize jsou dílem Petra Hricka. Kniha je k zakoupení na www.laskavost.cz. Z každého prodaného výtisku poputuje 12 x 21 = 252 Kč na podporu laskavých projektů.

„Vždy mě fascinovaly příběhy lidí, kteří se jednoho dne rozhodli změnit věci k lepšímu. Jsem přesvědčená o tom, že příklady táhnou a že v našem životě potřebujeme inspirativní odvážné osobnosti. Příběhy v knize nám dávají naději, že DOBRO stále existuje. Bez laskavosti můžeme my lidé jen těžko fungovat. Je to dovednost, která může zachránit tento svět,“ říká autorka knihy Dominika Trčková, která je rovněž programovou koordinátorkou projektu a ocenění Laskavec v Nadaci Karla Janečka.

Publikace je plná tipů, jak žít smysluplnější život, a výsledků studií na dané téma, protože laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. „Je spousta lidí, kteří chtějí pomáhat nebo si založit charitativní projekt, ale nevědí, jak to uchopit. Pak si ale přečtou příběh nějakého úplně normálního člověka a zjistí, že to jde. Tahle knížka je vlastně takovým návodem,“ vysvětluje autorka Dominika Trčková.

Kniha, o jejíž grafickou podobu se postaralo kreativní studio Artbreau, bude také pomáhat. Z každého prodaného výtisku poputuje 12 x 21 = 252 Kč na podporu laskavých projektů. Každý, kdo si výpravnou publikaci pořídí, se může také těšit ze dvou dárků, které jsou její součástí: jedním z nich je pohled, který může majitel knihy někomu poslat, a tak ho potěšit, a dalším jsou semínka k pěstování rostliny laskavec zapracovaná v ručně dělaném papíru.

Dominika Trčková se narodila v roce 1983 v Plzni. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a Literární akademii Josefa Škvoreckého. Pracovala jako novinářka na volné noze. Dlouhá léta se věnovala public relations a produkci gastronomické akce Prague Food Festival. Od roku 2015 pracuje v Nadaci Karla Janečka, je programovou koordinátorkou oblasti Laskavosti.

Petr Hricko se narodil v roce 1976 v Teplicích. Má vystudovanou geodézii. K focení se dostal nečekaně, v motolské nemocnici, kde se léčil se závažnou nemocí. Od roku 2012 se věnuje focení profesionálně. V jeho portfoliu klientů naleznete značky jako jsou Mini Cooper, Adidas, Lasvit, Avast a mnoho dalších. Nejraději ovšem fotí přírodu, portréty nebo atmosféru ulice. Mimo jiné pořádá workshopy, výstavy a vydal fotografickou knihu o Islandu. Věnuje se komerční fotografii, ale také volné tvorbě. Petr focením již několik let pomáhá druhým, vymyslel si vlastní projekt Bojovníci, kdy podporuje děti v boji s rakovinou. 

Kniha Dominiky Trčkové s fotografiemi Petra Hricka Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět vyšla 7. 6. 2021 a je k zakoupení na www.laskavost.cz. Titul vydává Nadace Karla Janečka, 240 stran, doporučená cena 512 Kč.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...