Výstava fotografií Vladimíra Bruntona – Odhalená Kabala

Výstava Odhalená Kabala pojednává o nejstarších principech stvoření světa a evoluce. Vladimír Brunton ve svých obrazech ztvárnil historii, současnost a systém učení autentické Kabaly. Výstava v galerii Czech Photo Centre potrvá od poloviny srpna do poloviny září. 

Vladimír Brunton je známý svým jedinečným postupem zpracováním fotografií. Fotokoláže několika snímků přenáší na ruční papíry, které si sám vyrábí, a to až do formátu 2 x 2 metry. Tento složitý proces vzniká pomoci působení přírodních sloučenin a slunečního světla.

Prvotní myšlenka o přípravě výstavy vznikla před rokem v Izraeli při setkání s Dr. Michaelem Laitmanem. Fotograf představí portréty důležitých osobností Kabaly a fotografie s fragmenty filozofie cesty Kabaly. Zároveň vizuálně ztvárnil historii samotného principu Kabaly. „Na rozdíl od mystických směrů, které neprávem používají název Kabala, je původní, autentická Kabala vědou. Její vysvětlení zákonů přírody a lidského vývoje je opřeno o důkazy a dosažené zkušenosti hlavních představitelů Kabaly. Popisují zákonitosti vyšších světů, které postupně poznávají, a které ovlivňují ten náš, fyzický,“ popisuje filozofii výstavy Vladimír Brunton.

Vladimír Brunton je autorem světově originálního ručního zpracování fotoobrazu. Díky zpracovaní starým, řemeslným způsobem, jaký se používal ve fotografii před 100 lety, vytváří Brunton unikátní obrazy na plátno, nebo ruční papír. Vytváří ruční papíry ve velikosti až 2×2 metry, na které starými fototechnikami přenáší obraz sluncem – unikátní spojení těchto technologií umožňuje obrazu měnit vzhled podle prostředí, ve kterém je pověšen.

Výstava bude otevřena od 15. srpna do 15. září každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun.

Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.
Kontakty a další informace: www.czechphoto.org

Foto: Livio Zanotto

You may also like...