Workshop výroby figurek ze skla s umělkyní Jitkou Havlíčkovou v OC Šestka

Našli jste zalíbení ve skleněných figurkách? Zajímá vás, jak se vyrábějí? Nebo byste si to dokonce chtěli sami zkusit? Přijďte v sobotu 17. prosince od Obchodního centra Šestka. Do tajů výroby skleněných figurek vás zasvětí zkušená umělkyně Jitka Havlíčková, která tvoří nejen ze skla více než 20 let.

Vůně skořice, hřebíčku, badyánu, vanilky. Lesk kouliček, řetězů a světýlek. Atmosféru Vánoc nádherně doplňují také nápadité skleněné figurky, které si budete moci prohlédnout, osahat i vyrobit v Obchodním centru Šestka. V sobotu17. prosince od 10:00 do 16:00 se pro vás otevře dílna skleněných figurek Jitky Havlíčkové. Na co se můžete těšit?

„Uvidíte práci u figurkářského kahanu a také si budete moci sáhnout na skleněné tyčinky, z nichž se figurky vyrábí,“ láká samotná umělkyně Jitka Havlíčková, která studovala výrobu skleněných figurek na sklářské škole v Železném Brodě a také absolvovala na Akademii výtvarných umění v Praze v roce 2001. „Na workshopu si budete moct vyzkoušet skleněnou figurku sami vytvořit. A originální dárek bude na světě.“


Pokud vás nějaké výrobky z dílny Jitky Havlíčkové zaujmou, můžete si je zakoupit na místě. Kromě drobných unikátních figurek ze skla si budete moci odnést i jiný originální dárek – závěsné mechové planety s čumily, mechária s miniaturními obyvateli, skleněné náušnice a korálky dle vlastního výběru. V neposlední řadě budete mít možnost zadat výrobu dárku – „vánoční last minute“. Jestliže vás díla zaujmou, můžete nakouknout do autorčiných uměleckých archívů a knih o historii a současnosti skleněných figurek.

Přijďte se podívat do Obchodního centra Šestka, jak se rodí sklenění figurky. V sobotu 10. prosince nahlédnete pod ruce zkušené sklářky Jitky Havlíčkové a dozvíte se teorii o výrobě skleněných figurek. Tu pak můžete přenést do praxe o týden později, v sobotu 17. prosince, kdy si budete oblíbené postavičky ze skla vytvářet sami. Workshopy se konají v 1. patře mezi obchody Humanic a New Yorker, přímo nad SKY GALLERY ŠESTKA.

Více o Jitce Havlíčkové: Umělkyně pochází z Kozákova v severních Čechách. Studovala výrobu skleněných figurek na sklářské škole v Železném Brodě, kresbu, umění a cizí jazyky. S diplomem konceptuální umělkyně vyšla z Akademie výtvarných umění v Praze v roce 2001 a začala tvořit na volné noze. 

Od roku 2001 do současnosti vytváří koncepty, objekty a výstavy. Účastnila se výstav nejen v ČR, ale i v  Japonsku, USA,  v Číně, Dánsku a Belgii.

You may also like...