World of Warcraft: Putování Azerothem – Kalimdor

Hry jsou momentálně asi nejsilnější součástí popkultury. Jsou fenoménem, který zastiňuje i filmy. Nejde jen o to, že jsou ve hře lidé sami za sebe a rozhodují se podle svých názorů a představ o světě. Díky volným světům zažívají u mnoha her i své vlastní neopakovatelné příběhy. I to zesiluje hráčovy emoce a touhu se do „svého“ světa opět vrátit. Třeba v knižní či komiksové podobě.

Asi nejsilnějším herním fenoménem je v tomhle rozhodně World of Warcraft, který přináší rozlehlý svět se spoustou bytostí a s vlastní historií. Ten je i u nás obrovsky populární a knížky a komiksy z tohohle světy už zabírají pěkných pár poliček v knihovnách fanoušků nejen téhle hry, ale i dobrodružné fantasy vůbec. Ale hlad po světě Azerothu (ve kterém se World of Warcraft odehrává) je čím dál větší. I u nás vyšel (v několika dotiscích) třídílný průvodce historií světa, mapující dějiny tohoto fantasy vesmíru od zjevení prvních bytostí (ne nutně lidských) až po „současnost“ – World of Warcraft: Kronika. Následovala výpravná kuchařská kniha (jíst se prostě musí) a teď přišla konečně řada na zeměpis. Na komplexního průvodce světem, ze kterého právě vychází druhý díl.


„Nakladatelství
CREW a Fantom Print spolu už vydali prvního a velmi úspěšného průvodce,“ říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW, „knihu Putování Azerothem – Východní království. Tam jsme se procházeli od věží Silvermoonu až k bílým zdem Stormwindu. Teď je ta správná doba pustit se ještě mnohem dál, do zemí Kalimdoru!“ 

Připojte se ke slavnému lovci Rexxarovi, jeho zvířecím společníkům a velvyslanci Hordy Zekhanovi na nebezpečné cestě za tajemstvími bujného Kalimdoru. Nenechte kámen na kameni a následujte každou stopu v zemích, kde Rexxar a Zekhan odhalí tradice, poznatky, vybavení a dechberoucí krajiny od hradeb Orgrimmaru přes zlaté pláně Mulgore až po divočinu kráteru Un’Goro. A krom toho se naposledy rozloučíme s Rexxarovým drahým přítelem.

Putování Azerothem: Kalimdor je dalším krokem na pozoruhodné cestě napříč Azerothem, protože je plný ohromujících a skvostných uměleckých děl a také nových informací od znalce a hlavního historika světa Blizzardu, Seana Copelanda.

You may also like...