Astrologův čtvrtek 27.10.2022 – Merkur, který se rozběhl

Dnes bude opět po delší době v hlavní roli a s plnou pozorností Merkur ve Vahách. Většina témat se tak bude motat kolem témat: smlouvy, dohody, vztahy, prezentace, představy versus realita.

Popíši vám stručně děj. Nejprve se Merkur ocitne v aktivním trigonu s Marsem v Blížencích (Merkur Marsu aktuálně vládne). Rozběhne se, aby posléze narazil kvadrátem do Pluta v Kozorohu.

Představte si to jako kuličky. Ta pohyblivá (Merkur) se nejprve odrazí od Marsu (pomyslete si přitom něco o kinetické energii), aby potom ťukla do téměř stojící kuličky třetí, tedy do Pluta.

Možná vám konstelace, kterou si představíte, už teď napovídá o tom, co se může dít. Slova a myšlenky dovedou do pohybu akce v podobě setkání, pohybů, diskusí, pochopení, porozumění, předání, sdílení. Ty budou mít takovou brizanci, že pohnou, byť jen o pověstný chloupek takřka nehybným Plutem. Tento vesmírný kulébr naznačuje, že nic není nehybné, nic není nezničitelné, ani nezlomné. Není nic, co bychom měli vzdát.

K dobrému výsledku stačí chytrost, zkušenost, šikovnost a hlavně to, že nebudeme do nekonečna v marné naději opakovat a kopírovat stejné pohyby a postupy. Inovaci patří budoucnost.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...